Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Червень 30, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 11 Сiчень 2019 13:33

Стартувала деклараційна кампанія

Rate this item
(0 votes)

З по­чат­ку 2019 р. стар­ту­ва­ла кам­па­нія де­кла­ру­ван­ня гро­ма­дя­на­ми до­хо­дів, одер­жа­них про­тя­гом 2018 р., ідеть­ся в по­ві­дом­лен­ні Дер­жав­ної фіс­каль­ної служ­би Украї­ни.

Податкова декларація про майновий стан і доходи (далі — податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

— особисто або уповноваженою на це особою;
— надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
— засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
Слід зауважити, що в разі надсилання податкової декларації поштою платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а в разі подання податкової декларації в електронній формі — не пізніше від закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
Подаючи декларацію засобами електронного зв’язку, громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків, та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
Слід нагадати, що у 2018 р. до Податкового кодексу України було внесено зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію.
Так, зобов’язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити встановлені Кодексом податки та збори одержувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільноправового договору, якщо такі доходи одержані від фізичних осіб — платників єдиного податку четвертої групи.
Упродовж 2019 р. мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які понесли такі витрати:
на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійнотехнічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи, та за умови дотримання вимог, установлених Кодексом.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».