Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Донецький «Шахтар» не зміг зробити останній крок на шляху до головного трофею другого Єврокубка під егідою УЄФА. Гірникам у півфіналі протистояла «Севілья» — іспанська команда, яка нині не хапає зірок із неба в національній першості, але концентрується на виступах у Лізі Європи — турнірі, який цей колектив виграв уже двічі поспіль.
У першому матчі глядачі «Арени Львів» побачили одразу 4 голи. У першому таймі вони могли бути задоволені побаченим, а після перерви настало розчарування — результат виявився не надто прийнятним.
Розпочалася гра з простого гола «Севільї» вже на 6й хвилині, коли пас на хід Віктору Вітоло поставив господарів у незручне становище: Ісмаїлі не встиг повернутися, Ярослав Ракицький не зумів підстрахувати, а Андрій П’ятов не виручив.
У запланованому на 21 травня останньому матчі українського футбольного сезону зустрінуться дві команди, які через бойові дії на Донбасі позбавлені рідного дому, — донецький «Шахтар» і луганська «Зоря».
Колективи зі Сходу України розіграють національний Кубок, який з огляду на нинішній статус суперників можна було б назвати Кубком вигнанців. «Зоря» здобула право на виступ у фіналі в непростому протистоянні з дніпропетровським «Дніпром», а «Шахтар» набагато легше впорався з «Олександрією».
Після мінімальної поразки в Дніпропетровську (0:1) на теперішньому «домашньому» стадіоні в Запоріжжі луганська «Зоря» активно взялася до ліквідації відставання вже з перших хвилин.
Багато подій сталося у вітчизняному футболі після виходу попереднього випуску «ДУ». Дніпропетровський «Дніпро» став бронзовим призером першості, вигравши боротьбу у луганської «Зорі». Визначилися три команди, які восени представлятимуть Україну у Лізі Європи.
Це право завоювали вищеназвана «Зоря», полтавська «Ворскла» та «Олександрія» (вперше у своїй історії).
Не обійшлося і без скандалу. В матчі 24го туру «Шахтар» — «Динамо» сталася бійка. До того ж кияни встановили антирекорд. До цього жодного разу чемпіон розгромно не програвав другому призеру двічі за одну першість.
На перший погляд у матчі «Шахтар» — «Динамо» в обох суперників була відсутня мотивація, адже кияни підходили до протистояння як новоспечений чемпіон, а донеччани всю увагу зосередили на Лізі Європи.
Звідки береться глаукома? Як трактують її визначення медики? Як боротися за збереження зору при глаукомі? Чи існують методи профілактики цього захворювання?
Про це ми вирішили поговорити з фахівцем — хірургом-офтальмологом кандидатом медичних наук, доцентом Андрієм Гудзем.
— Отже, що таке глаукома?
— У медичному світі глаукома трактується як термін, що поєднує групу очних захворювань, що виникають у результаті лабільного (періодичного підвищення) або стабільного (постійного підвищення) внутрішньоочного тиску (ВОТ), що слугує причиною порушення циркуляції прозорої желеподібної рідини, що заповнює очні камери (передню і задню).
Боротьба з алкогольною залежністю, боротьба із залежністю від алкоголю або боротьба з алкоголізмом — як не крути, а не легшає.
Часто буває так, що за чергою повсякденних турбот і проблем, у метушні люди не помічають, як близька людина намагається піти від проблем і поступово втрачає над собою контроль. Після роботи ввечері вона не обмежується розумними дозами, а випиває весь доступний у домі алкоголь чи приносить із собою або вже в собі.
Нерідко родичі помічають, що це стало проблемою у той момент, коли людина вже переступила межу розумного споживання і потрапила у серйозну залежність.
12 ТРАВНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ
Вони замінили нам сестер
Медичні сестри... Вони не оперують, не ухвалюють кардинальних рішень щодо лікування пацієнтів. Але без них не обходиться жодне оперативне втручання, вони є невід’ємними учасниками лікувального процесу.
Наша розповідь — про медсестер Національного військово-медичного клінічного центру Міністерства оборони України. Це завдяки їхній увазі, щирості і високому професіоналізму тисячі бійців і командирів — учасників антитерористичної операції — повернулися до своїх підрозділів і продовжують воювати за нашу землю.
Наш гість — Олександр Гордон: поет, прозаїк, перекладач, літературний критик, а також економіст, спеціаліст зі стратегічного менеджменту. Львів’янин за духом, киянин за місцем роботи — директор Будинку письменників на Банковій, 2.
Ініціатор міжнародних поетичних фестивалів у Львові, Києві і Харкові, постійний учасник фестивалів у Польщі і Чехії.
Автор понад 25 поетичних книжок, 11 збірок перекладів, книги прози «Львівські легенди». Автор-упорядник «Популярної енциклопедії Львова» та кількох поетичних і перекладних антологій. Його твори перекладено англійською, італійською, німецькою, польською, угорською, російською, чеською мовами та есперанто, постійно друкуються у польських антологіях поезії.
Завдяки фестивалю «Французька весна-2016» український глядач має нагоду ближче ознайомитися з культурою французького народу, більше дізнатися про цю країну.
Одним із помітних заходів фестивалю став показ французьким театром Thatre de L’Atalan вистави Жана Поля Сартра «За зачиненими дверима». Цю виставу показали у Камінній залі Київського академічного театру «Колесо».
«Театр «Колесо» розташований у самому серці мистецького Києва — на Андріївському узвозі. Моєю давньою мрією було поєднати Андріївський узвіз і паризький Монмартр. Цю мрію допомогла втілити у життя моя подруга — актриса, режисер, куратор різноманітних артпроектів Вероніка Переверзева, яка обізнана з європейським театральним процесом, оскільки мешкає у Парижі.
Подібні відгуки залишають відвідувачі Музею «Хата на Пріорці» та Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка, які розташовані в будівлях, де колись зупинявся великий поет.
...Перебуваючи на берегах Дніпра та не бажаючи зупинятись у центрі міста, поет подався на його околиці, де, зазвичай, мешкали прості люди.
«Йшов та йшов — бачу, хатина стоїть, не то панська, не то мужича, білабіла, наче сметана. Та ще й садочком обросла, а на дворі розвішані дитячі сороченята та й рукавчатами махають, ніби кличуть до себе», — писав згодом поет, згадуючи ті дні.
Господинею тієї «білої хати» виявилася Варвара Пашковська — напрочуд гостинна жінка, яка відразу ж прийняла Тараса як дорогого гостя. Тут він провів два тижні, оглядаючи місто, насолоджуючись привітністю місцевих жителів і радіючи спілкуванню з їхніми дітьми.
20 ТРАВНЯ — 90 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВОЛОДИМИРА РОМЕНЦЯ (1926–1998), УКРАЇНСЬКОГО ПСИХОЛОГА, ІСТОРИКА ПСИХОЛОГІЇ, МИСЛИТЕЛЯ
Володимир Андрійович народився 20 травня 1926 року у Києві в родині службовця. Свій трудовий шлях він почав техніком-будівельником. У дитинстві, як усі хлопчаки, безтурботно грав у козаків-розбійників, захоплювався спортом, багато читав.
Юнаком полюбляв із друзями, а нерідко й наодинці, блукати крутими дніпровськими схилами, поринаючи поглядом і думкою у безмежну далину лівого берега. Милувався куполами київських соборів.
Можливо, саме з того споглядання далечини і величі в юнакові прокинувся талант філософа, історика і психолога — літописця історії людського духу. І не тільки того, що минуло, а й того, що є і що буде.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».