Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Минулих вихідних у столичному Палаці спорту 28-річний українець Олександр Усик у поєдинку за титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBO у першій важкій вазі зустрічався з 29-річним кубинцем Педро Родрігесом.
Опонент, який свого часу виходив у ринг і з вагою 110 кг, цього разу на кілька кілограмів не вписався у ліміт крузервейту (до 90,7 кг) і за правилами Всесвітньої боксерської організації не міг сперечатися за її пояс.
Однак українець не скасував бою, а вийшов на ринг і не прогадав. Усик пройшов гарне випробування перед виходом на суперників чемпіонського рівня. Родрігес виявився боксером з ударом, гострим, агресивним, зарядженим на перемогу. Наш кримчанин зміг показати себе не тільки в атакувальних діях. Цього разу справді всяке могло статися.
Українські біатлоністки продовжують тішити своїх прихильників. На відміну від першого етапу Кубка світу у шведському Остерсунді, коли головні лаври отримала капітан команди Олена Підгрушна, на другому етапі в австрійському Хохфільцені успіх записала на свій рахунок уся жіноча збірна. На третю сходинку в першій у сезоні естафеті піднялися Юлія Джима, Ольга Абрамова, Валя Семеренко та вже згадана Підгрушна.
Наш стартер Юлія Джима традиційно вдало відпрацювала свій етап. Цьому не завадив навіть промах на стрільбі лежачи, бо Юля стріляла настільки швидко, що час на рубежі був майже ідентичним із тими, хто відпрацював без запасних патронів. На фініші етапу Джима була другою, всього секунду програвши чешці Єві Пускарчіковій.
У Парижі відбулося жеребкування фінальної частини футбольного Євро-2016. Збірна України потрапила до групи С, де її суперниками будуть збірні Німеччини, Польщі й Північної Ірландії. Перший матч у Франції українці зіграють із німцями. Могло бути й краще. Це — перші враження від жеребкування групового турніру.
Починаємо з чинним чемпіоном світу. Є думка, що це добре. Хоча на противагу: Німеччина перемагала у стартових матчах на трьох останніх великих турнірах — чемпіонатах світу-2010 та 2014, а також на Євро-2012. Північна Ірландія — просто незручний суперник за стилем. Проти них треба мати гарну фізичну підготовку та вміння вести повітряну боротьбу.
І нарешті — дуже неприємний суперник, з яким, судячи з усього, треба буде боротися за друге місце. Польща — це Роберт Левандовські. Найкращий бомбардир відбору.
Постійна невелика фізична активність корисна навіть при захворюваннях серця, вважають учені з Університету Оттави. Вони виявили, що люди із серцево-судинними хворобами, які проводять на стільці або ліжку практично весь час, відчувають себе набагато гірше тих, хто намагається рухатися. Дані були встановлені при обстеженні 278 осіб з ішемічною хворобою серця (ІХС).
Усі добровольці дали згоду на участь у програмі реабілітації. За допомогою спеціальних пристосувань учені відстежували фізичну активність людей, пише The Hindustan Times. За результатами випробовуваних розділили на три групи: низької, середньої та високої активності.
Нам ще далеко до епідемічного порогу захворювання на грип. Пік, на думку фахівців, припаде на кінець січня та лютий. Грип до нас традиційно докотиться пізніше. Це пов’язано і з погодою: чим тепліша і триваліша осінь, тим далі відсувається епідемія грипу.
Однак прогнози — справа невдячна... А от готуватися до відбиття нападу невидимого ворога слід уже сьогодні. Тому ми звернулися за порадою до лікаря-інфекціоніста вищої категорії Юрія Жигарєва.
— Точно визначити збудника і поставити діагноз «грип» можна, тільки використовуючи лабораторні методи діагностики, які, на жаль, не завжди доступні простому лікареві. Також захворювання дихальних шляхів можуть викликатися бактеріями (стрептококами, гемофільною паличкою, стафілококами тощо).
Грудень — останній місяць року — традиційно не люблять бюджетники, бо наприкінці року, як правило, достроково спустошується казна і навіть на першочергові потреби в установах бракує грошей. Доводиться з нетерпінням чекати затвердження бюджету наступного року і вже звідти брати гроші, щоб покрити торішню заборгованість. А от у Полтавській ОДА стикнулися із ситуацією навпаки: останній місяць 2015 бюджетного року закінчується, а невикористаними залишилися десятки мільйонів бюджетних грошей...
Куди дівати екологічні гроші?
Як на нинішній час — явище дуже дивне, адже протягом усього року скарбничим доводилося буквально зі шкури пнутися, щоб залатати дірки у фінансуванні найважливіших обласних програм, у першу чергу соціальних.
Наш співрозмовник — відомий письменник Ігор Потоцький, одесит, автор понад 70 книжок віршів і прози, деякі з яких перекладені фінською, французькою, іспанською мовами. Рецензії та відгуки на його твори опубліковано в Одесі, Києві, Москві, Торонто, Єрусалимі, Нью-Йорку.
Редактор альманаху «Звукоряд», член редколегії альманахів «ОМК» і «Морія» (Одеса). Керівник трьох літературних студій.
— Пане Ігорю, з яким настроєм наближаєтеся до рубежу 2015–2016 років?
— Нещодавно мені виповнилося 65 років, тобто я підводжу втретє підсумок. Вперше підводив, коли мені 50 стукнуло, вдруге — 60. Час прискорюється. У дитинстві він тягся повільно, в юності трохи швидше. Тепер мчить навскач. Тому й подумалося: якщо я написав кілька гідних прозових речей, два-три хороших вірша, то недарма працював.
Міжнародне журі Премії PinchukArtCentre-2015 оголосило імена переможців. Лауреатом головної премії стала «Відкрита група» зі Львова (Юрій Білей, Павло Ковач та Антон Варга), яка презентувала в PinchukArtCentre проект «Виключно для внутрішнього користування», повідомляє life.pravda.com.ua.
Першу спеціальну премію отримала Анна Звягінцева (Київ, проект «Порядок речей»), другу — Аліна Клейтман (Харків, проект «Супер-А. Поголи своє серце»). Переможцем у категорії «Приз громадськості» також стала Анна Звягінцева.
«Після довгих дискусій журі одностайно вирішило присудити головну премію «Відкритій групі». Ми хочемо віддати належне тому, як гурти заявляють про себе на українській арт-сцені та разом із тим підкреслюють, що мистецтво не є індивідуалістичним, воно залучає суспільство в цілому», — зазначив під час нагородження художників «Відкритої групи» голова міжнародного журі Премії PinchukArtCentre-2015, директор Музею сучасного мистецтва в Антверпені Барт де Бар.
28 ГРУДНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КІНО
Це свято кінематографістів — працівників цього дивовижного мистецтва — і його шанувальників у цілому світі. 28 грудня 1895 року в Парижі у «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинок (а не Капуцинів, як багато хто звик) відбувся перший сеанс сінематографа братів Люм’єр. Саме ця дата і стала днем святкування Міжнародного дня кіно.
Трохи раніше, у тому ж 1895-му, французи Огюст і Луї Люм’єр отримали патент на винайдений ними апарат «Сінематограф». І 22 березня 1895 року брати влаштовують у Парижі перший в історії кіносеанс. Вони показують — поки лише вузькому колу друзів — коротеньку стрічку «Вихід робітників із заводу Люм’єр».
Театр української традиції «Дзеркало» у новому театральному сезоні представив на суд українського глядача оновлену виставу «Лохотрон по-українськи, або 100000S» за п’єсою Івана Карпенка-Карого «Сто тисяч».
У Театрі «Дзеркало», який намагається відтворити традиції українського народу, обов’язково мала бути представлена українська класика. І невипадково вибір художнього керівника театру Володимира Петранюка випав саме на п’єсу «Сто тисяч», бо твір, написаний більш ніж століття тому, не втратив своєї актуальності дотепер, і чим далі, тим стає все злободеннішим.
«Ця вистава не зникне з репертуару театру, доки в нашій країні не зникне брехня. Але, напевне, це буде ще дуже нескоро.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».