Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Найвизначніша шахова подія в історії України відбудеться у Львові з 1-го до 18 березня. Чинна чемпіонка світу Марія Музичук поміряється силами з китаянкою Хоу Іфань. Матч відбудеться в палаці Потоцьких, а церемонія урочистого відкриття та закриття турніру відбудеться в Театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.
До цього в Україні й близько не відбувалися події, статус яких міг би наблизитися до чемпіонського матчу. Найзначніші шахові турніри відбуваються у Росії, Америці, Англії. Тобто в країнах, де є гроші. Але не в Україні, яка, однак, славиться сильною школою і відомими вихованцями.
Два матчі, зіграних цього тижня у Лізі чемпіонів, привертали підвищену увагу вболівальників. В них зустрічалися гранди європейського футболу — «Ювентус» — «Баварія» та «Арсенал» — «Барселона».
У поєдинку з «Баварією» головний тренер «Ювентуса» Массіміліано Аллегрі вирішив зіграти другим номером. Перевага мюнхенців була абсолютною і трансформувалася у 75% володіння м’ячем після першого тайму.
Моментів біля воріт Буффона у перші 45 хвилин було чимало, а забила німецька машина лише одного разу. Наприкінці першого тайму відмінною передачею Кости скористався Мюллер, який пробив точнісінько в кут воріт Буффона.
Вітчизняних прихильників фехтування знову порадувала олімпійська чемпіонка Пекіна-2008 та бронзова призерка Лондона-2012 Ольга Харлан. На етапі Кубка світу з фехтування на шаблях, який відбувся у бельгійському Сінт-Нікласі, українка здобула впевнену перемогу. В 1/8 фіналу наша співвітчизниця перемогла росіянку Єкатєріну Дяченко (15: 7), у чвертьфіналі вона з рахунком 15:6 здолала Роселлію Грегоріо з Італії.
У півфіналі Харлан виявилася сильнішою за олімпійську чемпіонку Кім Чжийон, яка представляє Південну Корею (15:6). А в фіналі Ольга з рахунком 15:10 перемогла ще одну представницю Росії — Яну Єгорян.
Вітчизняних прихильників фехтування знову порадувала олімпійська чемпіонка Пекіна-2008 та бронзова призерка Лондона-2012 Ольга Харлан. На етапі Кубка світу з фехтування на шаблях, який відбувся у бельгійському Сінт-Нікласі, українка здобула впевнену перемогу. В 1/8 фіналу наша співвітчизниця перемогла росіянку Єкатєріну Дяченко (15: 7), у чвертьфіналі вона з рахунком 15:6 здолала Роселлію Грегоріо з Італії.
У півфіналі Харлан виявилася сильнішою за олімпійську чемпіонку Кім Чжийон, яка представляє Південну Корею (15:6). А в фіналі Ольга з рахунком 15:10 перемогла ще одну представницю Росії — Яну Єгорян.
Київське «Динамо» готується завершити першу в цьому столітті участь у плей-оф Ліги чемпіонів УЄФА вже на стадії 1/8 фіналу. Після домашньої поразки від англійського «Манчестер Сіті» з рахунком 1:3 про вихід до чвертьфіналу можуть мріяти хіба що найзатятіші оптимісти.
Кияни показали 24 лютого на полі НСК «Олімпійський» традиційний «весняний» футбол: із великим бажанням, непоганою фізичною готовністю, але водночас із браком ігрової практики, а не тренувальних спарингів.
На головний зимовий спаринг партнерів вивів 41-річний голкіпер Олександр Шовковський — єдиний із нинішніх футболістів «Динамо», хто особисто причетний до пам’ятних сторінок історії клубу кінця 90-х років минулого століття, коли візит до Києва був важким випробуванням і для «Барселони», і для «Баварії».
Ще на початку 70-х років ХХ століття американські вчені вперше виявили, що курячі яйця (точніше, їх жовтки) містять підвищену кількість холестерину, який теоретично здатний відкладатися на внутрішніх стінках судин у вигляді бляшок. Бляшки поступово закривають просвіт артерій і тим самим викликають кисневе голодування життєво важливих органів — серця та головного мозку.
Через зменшення припливу крові, насиченої киснем, підвищується ризик розвитку інфаркту міокарда та інсульту.
У підсумку курячі яйця стали у розвинених країнах справжніми ізгоями серед продуктів харчування — у США навіть були оприлюднені офіційні рекомендації у жодному разі не вживати в їжу більше трьох яєць на тиждень.
29 ЛЮТОГО — ДЕНЬ БОРОТЬБИ З РІДКІСНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ
Найбільш рідкісний день у календарі спеціально обрано, щоб відзначити важливість боротьби з рідкісними генетичними і спадковими захворюваннями. Втім, це не означає, що люди з особливими потребами можуть нагадувати про себе тільки раз на чотири роки. Наступного невисокосного року заходи пройдуть 28 лютого.
Саме в цей день по всій Європі і, зокрема, в Україні проходять масові заходи, покликані нагадати всім, що серед нас живуть люди з рідкісними спадковими захворюваннями.
7 БЕРЕЗНЯ — 80 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЯРОСЛАВА ІСАЄВИЧА (1936–2010), УКРАЇНСЬКОГО ВЧЕНОГО, ІСТОРИКА, БІБЛІОГРАФА, АКАДЕМІКА НАН УКРАЇНИ
Ця сентенція з праці Ярослава Ісаєвича «Українське книговидання: витоки, розвиток, проблеми» якнайкраще характеризує самого автора, котрий через наукові дослідження історії національного книговидання, вітчизняної культури все життя працював на утвердження української державності.
Народився Ярослав Дмитрович Ісаєвич 7 березня 1936 року в селі Верба, біля міста Дубна на Рівненщині, у вчительській родині.
3 БЕРЕЗНЯ — 120 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА ПАТОРЖИНСЬКОГО (1896–1960), УКРАЇНСЬКОГО СПІВАКА, ПЕДАГОГА, ФУНДАТОРА І ПЕРШОГО ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРАЛЬНОГО ТОВАРИСТВА
На жаль, ніколи не бачив його за життя, хоча мешкав зовсім поруч із будинком по вулиці Марії Заньковецької, 4, у Києві, де він жив протягом останніх років. А про те, що він — геніальний бас усіх часів і народів, я дізнався лише у 1963-му, коли на тому будинку з’явилася меморіальна дошка Івану Паторжинському.
Відтоді не минає й тижня, аби вкотре не насолодився дуетом Карася та Одарки з опери Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» у виконанні Івана Паторжинського й Марії Литвиненко-Вольгемут.
Наш співрозмовник — співак, поет і виконавець Володимир Хоменко. Решту про себе він розповість сам. Зазначимо лише, що приводом до зустрічі послугувало те, що як автор Володимир Хоменко перейшов рубікон у 400 авторських пісень. Його твори настільки різнохарактерні, що їх залюбки виконують рок-музиканти і аранжують академічні композитори для хорових ансамблів.
Національне українське радіо прихильно ставиться до творчості Володимира Хоменка, часто транслює його пісні і робить із ним прямі ефіри, уникаючи при тому його гостросоціальних пісень...
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».