Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Донецький футбольний клуб «Шахтар» упевнено увійшов до числа восьми найкращих команд Ліги Європи УЄФА і, зважаючи на результати жеребкування чвертьфінальної стадії, має високі шанси приєднатися й до квартету провідних команд другого за престижністю єврокубка.
З бельгійським «Андерлехтом» підопічні Мірчі Луческу розібралися дуже впевнено. У львівській зустрічі визначальними стали три хвилини в середині першого тайму. Коли після стартового тиску «Шахтаря» гравці бельгійського клубу й самі стали загрожувати воротам Андрія П’ятова, гірники на 21й та 24й хвилинах двічі продемонстрували вразливість оборонних конструкцій «Андерлехта».
За підсумками 19-го туру чемпіонату України з футболу серед команд прем’єр-ліги знову загострилася боротьба за третю позицію. Після поразки «Зорі» від київського «Динамо», а також перемоги «Дніпра» над «Карпатами» розрив між колективами скоротився до чотирьох очок.
Важливо, що командам тренерів Мирона Маркевича та Юрія Вернидуба ще належить зіграти матч між собою на початку квітня. Крім того, продовжує зазіхати на четверту сходинку полтавська «Ворскла».
«Динамо» до матчу в Києві не вигравало у «Зорі» вже півтора року. Однак і ця гра, як попередні три з луганською командою, не стала легкою для команди Сергія Реброва. У поєдинку першого кола було зафіксовано нульову нічию.
Неонатологічне відділення Львівської обласної клінічної лікарні стане альмаматер банку грудного молока. Точну дату медики не розголошують, однак спонсорська допомога вже виділена і ведеться підготовка до відкриття.
Нині в країнах ЄС функціонує близько 200 банків грудного молока, що надходить від годуючих жінокдонорів.
У Південній Америці кількість таких закладів становить лише 25.
Донорське молоко надходить до банку у двох випадках: після передчасних або після звичайних пологів, коли у жінок залишаються надлишки грудного молока.
Науковці Каролінського інституту стверджують, що заняття йогою покращують самопочуття хворих на пароксизмальну миготливу аритмію.
Припущення спеціалістів підтверджують результати досліджень: після занять йогою у хворих нормалізується ЧСС (частота серцевих скорочень) і знижується тиск.
Пароксизмальна форма фібриляції передсердь не дозволяє людям жити так, як вони б хотіли, — цей стан супроводжується болем у грудях, задишкою і запамороченням.
Виявилося, що всього година занять йогою на тиждень робить істотний вплив на покращення загального стану хворих на миготливу аритмію.
Нині все частіше й частіше людям після 40 ставлять діагноз — остеохондроз. Дехто від цього впадає в депресію, інші, навпаки, зберігають спокій.
Хто ж правий? Наскільки небезпечним є остеохондроз? І що можна йому протиставити? Про це ми розпитали спеціаліста — ортопеда-травматолога вищої категорії Сергія Тимченка.
— Отже, що таке остеохондроз?
— Остеохондроз — це дегенеративнодистрофічна зміна (руйнування) кісткової тканини хребта, суглобових хрящів, зв’язкового апарата і міжхребцевих дисків. З перебігом хвороби формується патологічна рухливість хребетного стовпа, при якій порушуються м’які тканини, нервові волокна та судини, розташовані поблизу вогнища ураження — так виникає біль.
Наприкінці квітня у Києві українці працюватимуть над реальними завданнями NASA, вирішенням яких зараз займаються фахівці космічних агентств, повідомляє life.pravda.com.ua. Відбудеться це під час щорічного 48годинного хакатону NASA SpaceApps Challenge, запланованого на 23є та 24 квітня, повідомляє пресслужба організаторів.
Цього року Україна вперше приєдналася до глобального руху розробників у сфері космічних досліджень. Результатами роботи учасників хакатону стануть працюючі прототипи. Хакатон проводитимуть з ініціативи та за інформаційної підтримки відкритої програми Національного агентства США з аеронавтики і досліджень космічного простору NASA Incubator innovation programm. До участі запрошують інженерів, розробників, дизайнерів, підприємців, фахівців з робототехніки, аналітиків з обробки даних та студентів.
Днями у Києві на заводському аеродромі державного підприємства «Антонов» відбулася церемонія передачі одній з авіаційних військових частин нашої держави легкого військово-транспортного літака «Ан-26», модернізованого його творцями.
Мінлива похмура погода не зіпсувала піднесеного настрою багатьох людей, що прийшли до аеродромної злітнопосадкової смуги, на початку якої стояв «Ан26» із бортовим номером 05, написом «Збройні Сили України» на фюзеляжі та персональним найменням літака — «Фенікс» (у міфології народів прадавніх Греції, Єгипту, Аравії Фенікс — це птах, що відроджується, — символ вічного відродження. — Авт.).
З нагоди урочистої події на аеродромі зібралися фахівці ДП «Антонов», котрі здійснили модернізацію крилатої машини, та інші трудівники цього підприємства, військові авіатори, представники зацікавлених відомств і організацій та різних ЗМІ — телебачення, інформаційних агентств, газет, серед яких був і автор цих рядків — кореспондент «Демократичної України».
Наш співрозмовник — Петро Засенко, живий класик української літератури. Заслужений працівник культури України. Лауреат премій ім. П. Тичини, ім. А. Малишка, ім. П. Чубинського, ім. В. Булаєнка, Фонду Т. Шевченка.
А початок був трагічний: за часів тоталітаризму його книжка «Князівство трав» була арештована і знищена, і лише у 2006 році вийшло оновлене її видання.
— Петре Петровичу, з якої діяльності Ви нині складаєтеся? Що притлумилося, що вийшло на передній план?
— Не скажу, що завжди був на поверхні хвилі і часу, але разом із тим ніколи не був байдужий до того, що діється довкола нас, в українській літературі і культурі, загалом в Україні.
В афіші Київського академічного Молодого театру майже щомісяця з’являються прем’єри. Проте, напевне, найголовнішою прем’єрою цього театрального сезону можна вважати кримінальний спектакль «Однорукий» за п’єсою сучасного ірландського кінорежисера і драматурга Мартіна Макдонаха.
Як і більшості творів Макдонаха, «Однорукому» притаманні чорний гумор, тонке знання людської натури, тверезий погляд на «маленьку людину» і водночас нескінченне співчуття до неї, майже детективні повороти сюжету, іскрометні діалоги та великі можливості для розвитку акторської майстерності.
Головному герою вистави у дитинстві садистихулігани відрізали руку, поклавши її на рейки перед потягом. Майже тридцять років пішло у нього на пошуки кривдників.
Ігор Романовський — відомий київський скульптор, що працює в жанрі скульптури малих форм. Кожна його виставка є новим витком у творчості майстра, відкриває нову грань таланту не лише завдяки ідеям, але й за формою та матеріалом. Арт-проект «Лінії долі» в Музеї історії Києва — це ювілейна виставка митця, а також своєрідний сюрприз, підготовлений автором.
Ігор Романовський народився у Києві у 1966 році. Навчався у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука. Виставкову діяльність розпочав у 1995 році. Учасник багатьох міжнародних та всеукраїнських виставок, проектів у Києві, Москві, Парижі, Лондоні, Гамбурзі. Твори Ігоря Романовського відомі далеко за межами Києва, прикрашають приватні колекції в Україні, Росії, Франції, Англії, Німеччині, Швеції, Чехії, Ізраїлі, Японії, Китаї, США.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».