Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
16 ЖОВТНЯ — 115 РОКІВ ВІД ДНЯ СМЕРТІ МИХАЙЛА ПЕТРОВИЧА КОСАЧА (1869–1903), УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА І ВЧЕНОГО
Михайло Косач народився 13 липня 1869 року в Новограді-Волинському. Тут на веселих берегах «Случі рідної» (Леся Українка) промайнуло його безтурботне дитинство.
Тут він разом із Лесею брав участь у поважних «літературних» іграх, на які здатні були тільки діти Косачів. Коли родина переїхала до Луцька, старших дітей — Мишка та Лесю — батьки відвозили на зиму до Києва для навчання.
Вчилися з приватними вчителями за програмою чоловічої гімназії.
15 ЖОВТНЯ — 75 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АНДРІЯ ДАНИЛОВИЧА АНТОНЮКА (1943–2013), УКРАЇНСЬКОГО ХУДОЖНИКА
Андрій Антонюк народився 15 жовтня 1941 року в Богополі (нині місто Первомайськ Миколаївської області). Дитинство художника пройшло на мальовничих берегах річки Синюхи.
Тут він навчився захоплюватися красою рідного краю, вперше взявся за пензель і оволодів мистецтвом живопису.
Андрій виріс серед єврейських сімей. Із дев’яти будинків на вулиці Спартака тільки один був українським — будинок Антонюків. Решта — єврейські.
На думку фахівців Університету Хартфордшира, мільйони людей віком понад 65 років можуть постраждати від небезпечних побічних ефектів при змішуванні ліків і рослинних настоянок і добавок. Такі комбінації часто можуть бути небезпечними, застерігають учені.
Так, від таких комбінацій може збільшитися ризик кровотечі або підвищитися рівень цукру в крові, знизитись ефективність ліків.
За статистикою, у кожній країні мільйони людей приймають по кілька препаратів з альтернативними лікарськими засобами.
Новий аналіз крові незабаром зможе допомогти визначати людей, які дуже втомилися. Це важливо для поліції, коли йдеться про водіїв автомобілів, а також для роботодавців для оцінки працездатності персоналу.
Науковці Дослідницького центру сну в Університеті Суррея обстежили групу здорових дорослих, щоб вивчити, як можна виявити у крові безсоння.
Деякі з учасників не спали протягом 40 годин. Потім у них узяли зразки крові і виміряли зміни у тисячах генів.
Дослідження майже півмільйона людей засвідчило, що вживання певних видів їжі пов’язане з раком. Такі висновки зроблені після нового дослідження харчування європейців із 10 країн за 15 років.
Воно показало, що люди, які їли великі порції і споживали більше обробленого й жирного м’яса, нездорової їжі та алкоголю, мали більш високі показники загрози раку.
Навпаки, у тих, чиє харчування було наповнене овочами, бобовими, свіжими фруктами, рибою і пісним м’ясом, рак розвивався з меншою ймовірністю.
Дослідники вважають, що це особливо актуально для деяких видів раку, у тому числі товстої кишки, шлунка, губ, язика, рота, легенів (для чоловіків), печінки і грудей (для жінок). Причому незалежно від інших звичок.
Цікаво, що більш якісне харчування налагоджене у мешканців Франції, Великобританії та Німеччини. Це стосується й жителів Середземномор’я — Греції, Італії та Іспанії, а також Норвегії.
Це робиться методом мінімально інвазивної процедури при неправильно працюючому серцевому клапані.
Застосувавши його, вчені побачили, що пацієнти з помірною або тяжкою функціональною мітральною регургітацією (МР) скоротили госпіталізації і смертність від серцевої недостатності, коли відновили роботу мітрального клапана за допомогою транскатетерної імплантації.
Кілька сотень пацієнтів із США та Канади із серцевою недостатністю, помірною або важкою вторинною мітральною регургітацією спостерігалися протягом п’яти років.
Запитайте у будь-якої людини: «Що таке мігрень?» Якщо вам не трапиться той, хто сам страждає від мігрені і знає про цю недугу все, то найчастіше у відповідь ви почуєте: «Це — головний біль».
Це і правильно, і неправильно одночасно. Адже фахівці вважають, що мігрень — це досить серйозне неврологічне захворювання, яке супроводжується головним болем. Але в той же час будь-який головний біль не можна назвати мігренню.
Тож давайте з’ясуємо, що ж таке мігрень і чи можна з нею якось боротися. По допомогу ми звернулися до фахівця — лікаря-невропатолога Георгія ГАРКАВЕНКА.
Цьогорічний Фестиваль «Марія» проходив під двома червоними датами — 15-річчя фестивалю й відзначення ювілею 75-річчя засновниці «Марії», відомої актриси Лариси Кадирової.
Напередодні вона повернулася з гастролей у Сєвєродонецьку, де у відремонтованому Луганському обласному українському музично-драматичному театрі вирував Всеукраїнський фестиваль «СвітОгляд».
Незважаючи на застуду, Лариса Миколаївна з успіхом презентувала свою знамениту виставу «Не плачте за мною ніколи» (за мотивами однойменного твору Марії Матіос у постановці херсонського режисера Сергія Павлюка).
Історична драма «Таємний щоденник Симона Петлюри», що вийшла в прокат 6 вересня, містить чимало фактичних неточностей, проте фільм спонукає зацікавитися неординарною постаттю головного отамана, голови Директорії УНР.
На цьому наголосили історики — учасники обговорення, що відбулося в Музеї Української революції 1917–1921 років, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Коли я проаналізував позитивні відгуки людей про цей фільм, то 80% позитивних відгуків адресовано не членам знімальної групи, а постаті самого Симона Петлюри.
Розмаїта музична програма «Монюшко на різних кінцях світу», створена за проектом Незалежного фонду культури Роlcanart із нагоди 200-річчя відомого польського композитора, чудово вписалася в концертні репертуари Києва, Житомира, Вінниці, Івано-Франківська, Тернополя.
Про успіх акції та участь у ній видатних співаків і музикантів наших країн потурбувався сенат Республіки Польща. В рамках програми «Опіка над польською діаспорою й поляками за кордоном у 2018 році» виділено кошти на симпозіуми та інавгураційні концерти, що відбуваються під час турне Україною.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».