Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
На Співочому полі відкрили арт-об’єкт «Світ крізь рожеві окуляри» в рамках проекту Kiev Fashion Park 24, повідомляє kyiv.ridna.ua. Автори арт-об’єкта — Володимир Падун і Людмила Роздобудько-Падун. Вони працювали над його створенням близько року.
Висота гігантських окулярів — 2,9 м, вага — 250 кг, на скло для скульптури майстри витратили 800 пар звичайних лінз.
«Сонячні промені, проходячи крізь лінзи арт-об’єкта, заломлюються і створюють для кожного, хто дивиться в окуляри, свій неповторний театр світла», — зазначають організатори.
9 листопада, до Дня української писемності та мови, в Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва заплановано прем’єру театралізованих вечорниць «Ніч яка місячна...», повідомляє unn.ua. У програмі концерту — українські пісні й романси різних жанрів — жартівливо-розважальні, ліричні, лірико-романтичні, драматичні. Прозвучать такі пісенні перлини, як: «Ніч яка місячна...», «Дивлюсь я на небо...», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня...», «Чорнії брови, карії очі» та багато інших.
«Українські пісні та романси завжди відзначалися великим мелодійним багатством. Ми повинні пам’ятати, що живемо на прекрасній землі й на ній має цвісти рідна мова», — говорить в. о. художнього керівника театру Віталій Калітовський.
У концерті візьмуть участь солісти-вокалісти, хор, артисти оркестру і балету театру. Режисер-постановник проекту— Лариса Моспан-Шульга.
Форварда донецького футбольного клубу «Шахтар» Луїса Адріано голкіпер білоруського БАТЕ Сергій Черник тепер, вочевидь, бачитиме у страшних снах. До п’яти м’ячів, забитих у ворота чемпіонів Білорусі два тижні тому, голеадор гірників додав у Львові ще три. Тепер в активі нападника дев’ять м’ячів у чотирьох зустрічах групової стадії Ліги чемпіонів, він очолює перегони бомбардирів змагання.
Після розгромної поразки в Борисові (0:7) футболісти БАТЕ прагнули реабілітуватися на виїзді. «Шахтар» через неможливість безпечно грати у футбол у Донецьку проводив свій другий домашній матч у Львові, тож на правах господаря з перших хвилин заволодів ініціативою.
Результатом агресивної гри в атаці став гол капітана «Шахтаря» Даріо Срни на 19-й хвилині матчу. Прохід В’ячеслава Шевчука лівим флангом завершився навісом у район 11-метрової позначки, де Луїс Адріано виграв позиційну боротьбу у захисників гостей і скинув м’яч на партнера, який набігав із глибини поля. Срна пробив сильно і точно, до того ж сфера на своєму шляху зачепила гравців БАТЕ, дезорієнтувавши воротаря.
Центральним матчем одинадцятого туру стало протистояння у Дніпропетровську між лідером чемпіонату — «Дніпром» та київським «Динамо». Цей поєдинок було зіграно у неділю, а за два дні до цього сталася подія, яка вже увійшла в історію вітчизняного футболу. Донецький «Металург» здобув свою першу перемогу над земляками з «Шахтаря» у чемпіонатах України.
У 34 попередніх зустрічах металургам лише тричі вдалося зіграти внічию, але цього разу свято прийшло і на їхню вулицю. В той же час «Шахтар» зазнав третьої поразки в сезоні. Після невдач у протистоянні з луганською «Зорею» та київським «Динамо» команду Мірчі Луческу чекала невдача в донецькому дербі на столичній «Оболонь Арені».
З перших хвилин гра проходила за передбачуваним сценарієм — з тотальною перевагою «Шахтаря» і нечисленними контратаками команди Володимира П’ятенка. Однак ближче до завершення першого тайму «Металург» показав зуби і створив два гострих моменти, які Нельсону і Федотову не вдалося реалізувати.
У другій половині малюнок гри не змінився, хіба що гірники додали у швидкості і агресії, намагаючись забити гол. Проте м’яч вперто не летів у ворота Бандури.
У різні періоди життя жінки її м’язи можуть зазнавати додаткового навантаження: підбори, сумки, діти тощо, тому важливо знати, як правильно організувати їхню роботу і яких ризиків варто уникати.
Молода мама. Період виношування дитини, а також післяпологовий період пов’язаний із підвищеними фізичними вимогами до жінки. Найбільш схильний до перевантажень попереково-крижовий відділ хребта, де найчастіше з’являються больові відчуття. Це відбувається тому, що під час вагітності посилюється фізіологічний вигин у попереку, маса тіла жінки збільшується, до того ж виключаються з роботи м’язи черевного преса. А після пологів біль у спині може виникнути в результаті змін кістково-суглобового і м’язово-зв’язкового апарата хребта.
Тож у цей період важливо дотримуватися обережного рухового режиму, носити м’який корсет або післяпологовий бандаж. Проте останній засіб можна рекомендувати лише на короткий термін, оскільки додаткова зовнішня фіксація призводить до послаблення м’язів спини.
Очі відіграють особливу роль у спілкуванні між людьми, а також розумінні їхніх емоцій. З’ясувалося, що немовлята вже у віці 7 місяців здатні розрізняти ці сигнали, стверджують дослідники з Університету Віргінії у США.
Фахівці пояснили, що при переляку або здивуванні очі відкриваються широко. А коли людина усміхається від щастя, вони, навпаки, звужуються. Оцінювати різні вирази очей людям допомагають особливі мозкові процеси. Виявляється, що у дітей ці процеси сформовані вже до семи місяців.
У рамках дослідження вчені показували 7-місячним немовлятам фотографії людей із широко відкритими або звуженими очима, а також із прямими й відведеними поглядами. Відстежували стан дітей за допомогою електроенцефалограми (ЕЕГ), вимірюючи активність мозку. Дослідники зафіксували, що активність змінювалася при перегляді різних фотографій.
За вікном — останній місяць осені і з кожним днем холоднішає, отже, зростає ризик виникнення простудних захворювань. Більш того, дехто вже випробував на собі мінливості осінньої погоди, адже одягнутися по погоді дуже важко. Тому не дивно, що вже зараз багато хто починає страждати від нежитю, температури, болю у горлі та кашлю — іншими словами, починається застуда.
Що ж робити у такому випадку, щоб не злягти на кілька тижнів у самий розпал роботи і не заробити купу ускладнень? Про це ми поговорили з фахівцем — кандидатом медичних наук, доцентом Марією Крижанською.
— Чого не варто робити при застуді?
— Давайте з’ясуємо, які бувають найпоширеніші помилки при грипі або застуді, що починаються. Дуже часто ми думаємо: та, застуда — якось минеться! Йдеться про ті випадки, коли хворий намагається ігнорувати симптоми застуди або займається лікуванням за допомогою народної медицини.
Києво-Могилянській академії — 400 років! Біля джерел цієї славетної події — чимало героїчних людських справ заради утвердження духовної культури українського народу, його національної самобутності. День народження Академії бере свій початок у 1615 році — від заснування Київської братської школи, об’єднаної згодом із Лаврською школою у єдиний православний навчальний заклад під назвою Києво-Братської колегії.
Та головним внеском у справі створення Академії безперечно слід вважати самовіддану працю Петра Могили — митрополита Київського, якому вдалося надати цьому закладу масштабу церковно-освітнього та духовного центру України. Саме під його ім’ям увійшла Київська академія в історію української вищої освіти; хто й коли присвоїв Академії це ім’я — невідомо. Мабуть, так розпорядився час.
Протягом століть Києво-Могилянська академія була єдиним вищим загальноосвітнім, всестановим закладом України, Східної Європи та всього православного світу. Проте надзвичайний вплив справила Академія на культуру православної Москви, де такого унікального навчального закладу взагалі не було.
Юрій Щербак — людина універсального та небуденного таланту, належить до когорти справжніх інтелектуалів.
У різних царинах він був першим. Першим «поліз» приборкувати холеру на територіях України та Узбекистану, першим написав п’єсу та повість про Чорнобильську катастрофу, став першим міністром охорони навколишнього середовища України, був першим послом у таких важливих країнах, як США, Ізраїль, Мексика, Канада.
Лікар, дипломат, політик та письменник, він є одним із найпрозорливіших геополітиків, що виплескується у художній прозі найвищого ґатунку. Завершено і видано трилогію з трьох фантастичних романів «Час смертохристів», «Час великої гри», «Час тирана» — якраз під 80-ліття напрочуд продуктивного письменника.
— Юрію Миколайовичу, позаду серйозний ювілей. Які плани?
— І далі творю, не тільки осмислюю пройдений шлях. Мені було дуже цікаво прочитати статтю в «Літературній Україні» чудового поета, прозаїка і мого редактора Валерія Гужви, де він написав, що у вісімдесят — як у вісімнадцять. Метафора приємна, але, з іншого боку, я пригадую слова безсмертного Миколи Михайловича Амосова, який сказав: «Людина починає старіти тоді, коли починає вірити у власну старість». Глибока думка.
Перший концерт молодого піаніста з Угорщини Золтана Феєрварі в Україні з великим успіхом пройшов у Колонному залі імені М. Лисенка Національної філармонії України. А відбувся цей мистецький захід, що мав назву «Присвята Ференцу Лісту», за сприяння Посольства Угорщини в Україні, яке, власне, і запросило 27-річного музиканта.
Виступ Золтана Феєрварі проходив у рамках щорічних концертів до дня народження всесвітньо відомого угорського композитора-романтика, блискучого піаніста Ференца Ліста.
Програма сольного концерту угорського музиканта, лауреата міжнародних конкурсів піаністів — імені Джеймса Моттрама (2010 р., ІІ премія), імені Рікардо Віньєса в Іспанії (2011 р.) та ХХІІІ конкурсу виконавців на фортепіано з оркестром у місті Канту (2013 р., І премія), цілком складалася з творів Ференца Ліста. Серед них були як відомі його твори — «Балада № 2», «Утіха № 3», «Мрії кохання», «Після прочитання Данте» (фантазія-соната), «Біля кипарисів вілли д’Есте», так і мало виконувані у нас шедеври геніального композитора, які і в наш час вважаються одними з найскладніших у технічному плані творів.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».