Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Травень 18, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 19 Липень 2019 14:40

Низький рівень поганого холестерину може нашкодити

Rate this item
(0 votes)

Ко­ли мо­ва за­хо­дить про по­га­ний хо­лес­те­рин, то зав­жди го­во­рять про не­об­хід­ність низь­ко­го рів­ня, при яко­му знач­но мен­шим є ри­зик сер­це­вих за­хво­рю­вань.

Однак нове дослідження вчених із США показує, що занадто низький рівень може загрожувати підвищеним ризиком геморагічного інсульту (розривами судин).
Тобто, як і у багатьох інших аспектах, помірність і баланс є ключовими факторами при визначенні оптимального рівня холестерину ЛПНЩ (ліпопротеїнів низької щільності), зазначив старший автор дослідження доктор Сян Гао, доцент кафедри наук у галузі харчування штату Пенсільванія.

Автори впевнені, що їхні результати допоможуть у подальшій розробці рекомендацій щодо здорового рівня холестерину. Наприклад, людям із високим ризиком геморагічного інсульту при такому факторі ризику, як сімейний анамнез, краще прагнути до того рівня холестерину, який не зовсім відповідає рекомендованому у цілому.
За словами вчених, результати слід підтвердити подальшими дослідженнями. Нині невідомо, чому існує такий зв’язок, хоча сам холестерин відіграє ключову роль у формуванні клітинних мембран. Можливо, дуже низькі рівні ЛПНЩ призводять до ламкості еритроцитів.
Правда, автори дослідження визнали, що їхні результати, можливо, складно застосувати до людей з інших регіонів світу і за інших умов життя. Більш того, у дослідженні не враховувалися харчові звички людей, які вчені мають намір вивчити у майбутніх дослідженнях, і дізнатися, чи може певний раціон харчування зменшувати або посилювати ризики.
Нагадаємо, високі рівні ліпопротеїнів низької щільності, або поганого холестерину, можуть привести до утворення бляшок в артеріях і збільшити ризик серцевих захворювань та ішемічного інсульту, при якому згусток блокує кровоток на певній ділянці мозку.
Норма для здорових людей — близько 100–70 мг/дл. Нинішнє дослідження, що проводиться вже 9 років, показало: якщо холестерин нижчий за 70–50 мг/дл, то це не менш небезпечно, бо загрожує виникненням іншого виду інсульту — геморагічного.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».