Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Травень 16, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 09 Листопад 2018 15:29

Захворювання, які можуть виявити собаки

Rate this item
(0 votes)

Учені вивчають незвичайний нюх собак, сподіваючись, що він стане більш надійним предиктором хвороб, ніж звичайне тестування. Про це повідомляється на сторінках видання The Guardian.
Раніше дослідники представили докази того, що собаки після обнюхування чужих шкарпеток можуть визначити, чи є у людини малярія. Після кількох місяців навчання лабрадор і лабрадор-ретривер могли дізнатися, чи мала дитина хворобу, навіть якщо у неї не виявлялися симптоми.

У 2015 році італійські дослідники оголосили, що вони підготували двох німецьких вівчарок для виявлення хімічних речовин, пов’язаних із раком простати у зразках сечі. Собаки були праві у 90% випадків, у той час як стандартний аналіз крові на ПСА не вважався досить надійним для моніторингу.
Собаки вже використовуються діабетиками, щоб визначити, коли рівень цукру в крові небезпечно високий або низький. Домашні тварини можуть виявити проблему раніше, ніж вимірювання показника глюкози.
Крім того, експерти з Манчестерського університету намагаються навчити собак виявляти хворобу Паркінсона за кілька років до появи симптомів.
Собаки також піддаються випробуванню в лікарні NHS Бакінгемширського медичного центру на їх здатність виявляти рак молочної залози. Якщо собаки зможуть виявляти цю форму раку за диханням жінки, це дозволить проводити більш часті обстеження.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».