Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Травень 27, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 07 Листопад 2014 16:24

Немовлята із семи місяців розрізняють емоції по очах

Rate this item
(1 Vote)

Очі відіграють особливу роль у спілкуванні між людьми, а також розумінні їхніх емоцій. З’ясувалося, що немовлята вже у віці 7 місяців здатні розрізняти ці сигнали, стверджують дослідники з Університету Віргінії у США.
Фахівці пояснили, що при переляку або здивуванні очі відкриваються широко. А коли людина усміхається від щастя, вони, навпаки, звужуються. Оцінювати різні вирази очей людям допомагають особливі мозкові процеси. Виявляється, що у дітей ці процеси сформовані вже до семи місяців.
У рамках дослідження вчені показували 7-місячним немовлятам фотографії людей із широко відкритими або звуженими очима, а також із прямими й відведеними поглядами. Відстежували стан дітей за допомогою електроенцефалограми (ЕЕГ), вимірюючи активність мозку. Дослідники зафіксували, що активність змінювалася при перегляді різних фотографій.


Кожне зображення демонстрували лише 50 мілісекунд. Це набагато менше того часу, який потрібен дітям такого віку для свідомого сприйняття візуальної інформації. Учені встановили, що немовлята відрізняють один вираз очей від іншого, і цей процес перебігає у них неусвідомлено, як і в дорослих. Даний механізм, судячи з усього, відіграє важливу роль у розвитку соціальних навичок у дітей.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».