Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Травень 26, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 07 Листопад 2014 16:28

А чи уважні ви до своєї м'язової системи, в першу чергу до м'язів спини?

Rate this item
(0 votes)

У різні періоди життя жінки її м’язи можуть зазнавати додаткового навантаження: підбори, сумки, діти тощо, тому важливо знати, як правильно організувати їхню роботу і яких ризиків варто уникати.
Молода мама. Період виношування дитини, а також післяпологовий період пов’язаний із підвищеними фізичними вимогами до жінки. Найбільш схильний до перевантажень попереково-крижовий відділ хребта, де найчастіше з’являються больові відчуття. Це відбувається тому, що під час вагітності посилюється фізіологічний вигин у попереку, маса тіла жінки збільшується, до того ж виключаються з роботи м’язи черевного преса. А після пологів біль у спині може виникнути в результаті змін кістково-суглобового і м’язово-зв’язкового апарата хребта.
Тож у цей період важливо дотримуватися обережного рухового режиму, носити м’який корсет або післяпологовий бандаж. Проте останній засіб можна рекомендувати лише на короткий термін, оскільки додаткова зовнішня фіксація призводить до послаблення м’язів спини.


Щоб не створювати додаткового навантаження на спину, дуже важливо навчитися правильно носити дитину на руках. Не варто нахилятися, щоб підняти малюка з підлоги. Краще сісти, обхопити його двома руками й повільно випрямити ноги. Під час носіння дитини на руках необхідно притискати її до себе і старатися, щоб спина залишалася прямою, так навантаження розподілиться більш рівномірно.
При годуванні дитини краще не нахилятися до неї, напружуючи спину, а покласти під спину подушку, притискаючи малюка до грудей. А якщо годування відбувається сидячи в кріслі, то варто потурбуватися про те, щоб у нього була зручна спинка.
Важкі сумки. Коли жінка піднімає сумку, центр тяжіння переміщається на її хребет. Такі щоденні навантаження тиснуть на міжхребетні диски, поступово деформуючи їх. Отже, діємо правильно. Максимальна вага сумки, яку жінка може носити на плечі, повинна становити не більше 2–3 кг. А якщо треба нести важку ношу, то краще розподілити її на декілька пакетів і нести у двох руках приблизно рівну вагу.
Проте якщо немає можливості розподілити тягар, то сумку важливо тримати правильно. Стиснувши кулак, що тримає ручку сумки, треба розгорнути вперед зовнішню його частину, при цьому зігнуті пальці повинні дивитися назад. Руки необхідно тримати на деякій відстані від корпусу, це буде безпечніше для спини. При такому розвороті у процесі беруть участь не лише руки, а й м’язи всього торсу. Також варто змінювати руку, що несе, кожні декілька хвилин.
Піднімаючи важку річ, у жодному разі не слід нахилятися, найкраще трохи сісти, спина при цьому має залишитися рівною. Тоді будуть напружуватися таз і ноги. Піднявши вантаж, варто уникати поворотів тулуба, особливо верхньої його частини, оскільки це одна з поширених причин прострілів, також неприпустимо різко згинатися вперед або розгинатися назад.
Високі підбори. Це улюблене взуття багатьох жінок сприяє зміщенню центру тяжіння тіла вперед. У цій ситуації спина для збереження рівноваги йде назад, її вигин посилюється, що може спричинити викривлення хребта і остеохондроз. Діємо правильно. Починати носити високі підбори слід з 18 років, бо лише до цього віку закінчується формування скелета. Під час ходіння на підборах головне — зберігати правильну осанку. Для цього треба трохи підняти голову, розслабити плечі, випрямити спину, втягнути живіт і підтягнути коліна.
Упродовж дня рекомендується декілька разів змінювати взуття, чергуючи туфлі на високому підборі з взуттям на плоскій підошві. При цьому навантаження, що чиниться на ноги, буде зведено до мінімуму. Що стосується лікарів, то вони не рекомендують надягати взуття на високому підборі частіше двох-трьох разів на тиждень. Після цілого дня на підборах увечері необхідно протягом 10 хвилин робити масаж ніг, потім потримати їх у ванночці з додаванням розслабляючої косметичної олійки. Ці процедури сприяють поліпшенню кровообігу і знімають утому.
Бе­ре­жіть здо­ров’я і будь­те здо­ро­ві!
Під­го­ту­ва­ла Те­тя­на ДЕ­ЛІ­МАР­СЬКА,
Укр­ін­форм

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».