Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Травень 18, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 26 Вересень 2014 03:00

Іспит грузинської політичної системи

Rate this item
(0 votes)

Крім цих звинувачень, екс-президентові Грузії інкримінують низку фінансових зловживань. Тбіліський судовий процес є цікавим одразу з декількох точок зору. Насамперед, він є своєрідним іспитом для реформованої за Саакашвілі судової системи країни: чи зможе вона уникнути зваби роботи на фактично політичне замовлення або зробить це, перекресливши для Грузії результати реформ державного карального апарату.
Не менш цікаво виглядають перспективи обрання тактики захисту колишнього президента. Найлегшим виглядає шлях перенесення судового розгляду в площину політичних переслідувань та представлення Саакашвілі в ролі жертви політичних переслідувань з боку колишньої опозиції до нього, яка стала владою. Водночас судовий процес засвідчує: за результатами останніх президентських виборів, які Саакашвілі програв, не було жодних закулісних домовленостей щодо недоторканності колишнього президента, що є сталою практикою для інших країн колишнього пострадянського простору.


Зрештою, від того, яким шляхом піде судовий процес, залежить оцінка ступеня незворотності процесу утвердження ідеї і практики верховенства права в Грузії, до чого країна йшла від «революції троянд» весни 2004 року. Звичайно, не можна виключати, що сторони судового процесу домовляться щодо умовного визнання екс-президентом своєї провини в обмін на таке ж умовне покарання.
Своєрідним симптомом такого очікуваного підсумкового результату процесу є той факт, що одночасно з початком судового процесу над Саакашвілі нинішній прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі перебуває з візитом у США. Це означає, що, якби у Вашингтона були хоч якісь сумніви щодо недемократичності тбіліського судового процесу, такий візит навряд чи відбувся б. Тож усі учасники процесу мають нагоду на власному прикладі довести успішність або провал реформ каральної системи Грузії. Це набагато важливіше, ніж історична оцінка неминучих помилок, скоєних колишнім грузинським президентом.

Андрій МАРТИНОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».