Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Червень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

Недiля, 12 Жовтень 2014 15:27

План Путіна

Rate this item
(0 votes)

Пе­зи­дент о­сії Во­ло­ди­ми Пу­тін за­явив, що за­по­по­ну­вав свій план уе­гу­л­ван­ня ки­зи в Ук­аї­ні.
По це він ска­зав у Мон­го­лії 3 ве­ес­ня, від­по­ві­да­чи на за­пи­тан­ня по зміст те­ле­фон­ної оз­мо­ви з ук­а­їн­ським ко­ле­го Пет­ом По­о­шен­ком, пе­е­дає ІТА-ТАС.
За сло­ва­ми Пу­ті­на, план скла­дає­ть­ся із се­ми пунк­тів.

 

Першим пунктом він назвав «припинення активних наступальних операцій збройних сил, формувань ополчення Південного сходу України на донецькому і луганському напрямках».
Другим пунктом президент РФ запропонував «відвести збройні підрозділи силових структур України на відстань, що виключає можливість обстрілу населених пунктів артилерією і всіма видами систем залпового вогню».
Третім пунктом він пропонує «передбачити здійснення повноцінного та об’єктивного міжнародного контролю за дотриманням умов припинення вогню і моніторингом обстановки, створеної таким чином у зоні безпеки».
Російський президент вважає, що для врегулювання ситуації в Україні (четвертий пункт) необхідно «виключити застосування бойової авіації проти мирних громадян і населених пунктів у зоні конфлікту».
Крім того, на думку Путіна, (п’ятий пункт) слід «організувати обмін насильно утримуваних осіб за формулою «всіх на всіх» без будь-яких попередніх умов».
Шостий пункт — «відкрити гуманітарні коридори для пересування біженців і доставки гуманітарних вантажів на Схід України».
Сьомим пунктом Путін назвав можливість направлення в постраждалі регіони ремонтних бригад для відновлення зруйнованих об’єктів соціальної інфраструктури на Сході України.
Президент Росії розраховує, що остаточні домовленості щодо плану врегулювання в Україні буде досягнуто 5 вересня на зустрічі контактної групи.
* * *
План президента РФ, у якому прописано «Сім пунктів» нібито для вирішення кризи в Україні, нагадує план порятунку для російських терористів.
Про це заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, повідомляє урядовий портал.
«Цей черговий «план» — спроба окозамилювання для міжнародного співтовариства перед самітом НАТО і намагання уникнути неминучих рішень Європейського Союзу про запровадження нової хвилі санкцій проти Росії», — наголосив глава уряду і додав, що «справжній план Путіна — це знищення України і відновлення СРСР».
За словами Прем’єра, немає віри жодному плану російського президента.
«Усі попередні погоджені з Росією домовленості — в Женеві, в Нормандії, в Берліні, в Мінську — російський режим або просто ігнорував, або нахабно порушував», — констатував він.
За словами Яценюка, найкращий план для припинення війни Росії проти України складається лише з одного пункту.
«Росія прибирає свою регулярну армію, найманців і терористів з української території. І тоді в Україні буде мир», — наголосив глава уряду.
«Ми очікуємо рішень НАТО і Європейського Союзу щодо зупинки агресора», — заявив Арсеній Яценюк.
* * *
Державний департамент США критично ставиться до плану Путіна з припинення вогню в Донбасі.
Про це на брифінгу заявила представник Держдепу США Джен Псакі у відповідь на запитання журналіста про ставлення США до заявленого Путіним планом щодо вирішення ситуації в Донбасі, передає прес-служба Держдепу.
«На наш погляд, якщо президент Путін готовий припинити фінансування, озброєння і навчання сепаратистів і вивести російські війська з України, то ці прагнення підтримаємо, звичайно, не тільки ми, а й українці. Але план президента Путіна, безсумнівно, не передбачає цього. Зараз належить зробити набагато більше роботи. Президент Путін говорив багато слів, але не підкріпив їх діями, і це по суті те, що, на нашу думку, відбудеться і тут», — зазначила Псакі.
* * *
План Путіна з урегулювання ситуації в Україні не є догмою.
Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков в інтерв’ю «Русской службе новостей», повідомляє ІТАР-ТАРС.
«Розраховуватимемо так або інакше, що план буде взятий за основу або буде взятий до уваги частково, це неважливо. Тобто план, який пропонує президент Путін, не є догмою, яку комусь нав’язують. Головне — це досягнення кінцевої мети, припинення вогню, початок переговорів і спільні зусилля щодо полегшення жахливої гуманітарної ситуації», — сказав він.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».