Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 27, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 11 Липень 2014 03:00

Саркозі став на шлях Берлусконі?

Rate this item
(1 Vote)

Уперше в історії П’ятої Французької Республіки колишній президент опинився під вартою. Днями Ніколя Саркозі, який займав Єлисейський палац у 2007–2012 роках, затримали за звинуваченням у вчиненні тиску на судовий процес. За версією слідства, він отримував від судді інформацію щодо розслідування справи про незаконне фінансування своєї передвиборчої кампанії у 2007 році на гроші лівійського диктатора Муаммара Каддафі. 

Утім, це звинувачення не єдине. Йому ще згадали незаконне фінансування з внутрішніх джерел, зокрема від мадам Бетанкур. У результаті слідчі висунули Саркозі звинувачення в корупції. Французька преса відразу згадала про аналогії з колишнім італійським прем’єр-міністром Сільвіо Берлусконі, перелік звинувачень на адресу якого, правда, набагато більший. Однак тактика захисту, яку тривалий час використовував Берлусконі, котрий звинувачував італійську прокуратуру у політичній упередженості щодо своєї персони, тепер опинилася на озброєнні Ніколя Саркозі.
В інтерв’ю французьким мас-медіа від відкрито звинуватив соціалістів у політичному переслідуванні. За версією Ніколя Саркозі, чинний французький президент Франсуа Олланд намагається дискредитувати праву опозицію, чия популярність останнім часом, якщо вірити соціологічним опитуванням, зростає. Натомість популярність соціалістів, що засвідчили травневі вибори до Європейського парламенту, падає.


Поки що переможцем із цих склок між лівою владою і правою опозицією виходить ультраправий популістський Національний фронт на чолі з Марін Ле Пен. Вона отримала чергову нагоду пропагувати свою програму, посилаючись на аргументи щодо продажності і жадоби центристської політичної еліти.
Такий розклад може спровокувати погані наслідки як для влади, так і для правоцентристської опозиції. Тому не можна відкидати можливості того, що справи проти Ніколя Саркозі так і не будуть доведені до судового процесу. Формально його ім’я буде серйозно заплямоване навіть недоведеними підозрами у скоєних корупційних злочинах, чого цілком вистачить для дискредитації на будь-яких виборах. Достатньо буде лише нагадати виборцям про це.
Зрештою, обрана Ніколя Саркозі тактика політичного захисту та дискредитації слідчих також не найкраща, позаяк б’є по репутації неупередженості судової системи країни. Французька преса вже азартно шукає корупційний компромат на соціалістів, який, скоріше за все, не змусить на себе довго чекати. Ще більшими виглядають ставки у грі проти активістів Національного фронту.
Однак усе це не дає підстав стверджувати, що французька політична система стоїть за крок від системного перезавантаження, яке на початку 1990-х років пережила італійська політична система, котра звільнилася від тягаря корупційних скандалів, відголоском яких і стали справи проти Сільвіо Берлусконі. Звичайно, на особистому рівні Ніколя Саркозі робить усе можливе, аби уникнути його політичної долі. Наскільки це буде удало, покаже час. 

 

 

 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».