Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Серпень 14, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 04 Квiтень 2014 03:00

Голос Кремля звучить у США

Rate this item
(0 votes)

Одна з найбільш впливових у США піар-агенцій заробила десятки мільйонів доларів на промоції серед американців ідеального іміджу Росії, її лідерів і Газпрому. 
Повідомлення з Росії, опубліковані на американській інтернет-сторінці thinkRUSSIA.com, дивують. У рубриці «Цього тижня в Росії» можна прочитати повідомлення про собачі перегони в Сибіру, Олімпійські ігри в Сочі, економічний форум у Красноярську чи відзначення Дня жінок. Проте нема жодної згадки про російську військову агресію в Криму.
Зате американський інтернавт може пізнати актуальний — останній запис 7 днів тому — список звинувачень Газпрому на адресу України. Вони представлені на сторінці GazpromUkraineFacts.
Обидві ці сторінки Інтернету веде Ketchum, одна з найбільших піар-фірм у США. Як випливає зі звітів, підготовлених цією фірмою для міністерства юстиції, від середини минулого десятиліття Ketchum заробила понад 55 мільйонів доларів, працюючи за дорученням уряду Росії і Газпрому.


У 2006 р. Росія вперше головувала у G8 — групі найбільш розвинених країн світу. Цей дебют відбувся в атмосфері скандалу. На початку 2006 р. в розпал зими Газпром закрутив газовий вентиль для України, щоб нав’язати помаранчевому уряду підвищення ціни. Це викликало обурення в усьому світі. Деякі західні політики вимагали за цей акт економічної агресії покарати Росію виключенням з G8. Речник Кремля Дмитро Пєсков у статті в газеті «Вєдомості» скаржився, що ніхто не слухав російських аргументів у конфлікті з Україною. «Може, якби ми працювали з великим агентством PR, справа набрала б іншого виміру», — говорив Пєсков.
Москва засвоїла урок. Перед самітом G8 у Санкт-Петербурзі уряд Росії найняв фірму Ketchum, яка мала серед клієнтів великі американські корпорації FedEx і PepsiCo. Американські піарники мали зробити так, щоб закордонні гості покинули саміт з «поліпшеним уявленням про Росію як ретельного і відповідального партнера», — говорив заступник президента Ketchum Ноам Гельфонд.
У Росії також мали бути задоволеними зі співпраці, бо Кремль продовжив договір з Ketchum. Порадами цієї фірми користувався Газпром під час чергової газової війни з Україною у 2009 р. Власне, тоді почала діяти сторінка GazpromUkraineFacts, за допомогою якої концерн прагнув переконати громадськість у тому, що припинив поставки в Україну, бо Київ нібито не платив за газ, тобто крав.
У грудні 2007 р. американський журнал «Тайм» назвав людиною року президента Росії Володимира Путіна і розмістив його фото на обкладинці. Рейтер вважає, що цей вибір могла підказати агенція Ketchum. Зі звітів можна довідатись, що, реалізуючи контракт з Росією у 2007 р., лобісти Ketchum часто зустрічалися з представниками «Тайму».
Один із найбільших успіхів у праці на Росію фірма Ketchum здобула у вересні минулого року, коли була посередником у наданні редакції «Нью-Йорк Таймс» тексту Путіна, в якому він гостро критикував позицію Вашингтона щодо режиму в Сирії. Лідер Росії представляв себе прихильником миру у світі, звинувачуючи одночасно США у схильності до силового розв’язання світових конфліктів.
Текст Путіна опубліковано в аналітичній колонці «Нью-Йорк Таймс», де газета принципово не вміщує виступів керівників урядів. На додаток текст з’явився напередодні міжнародних переговорів з участю США і Росії у Женеві на тему ліквідації хімічної зброї в Сирії.
Публікація викликала збурення серед американських політиків. Білий дім нагадав, що керівник Кремля використовує у США свободу преси, якою не можна скористатись у Росії.
У США кожна піар-фірма може надавати послуги для іншої держави, які не погоджуються з політикою американської влади, за винятком випадків, коли на цю державу накладаються санкції (Іран і Куба). Згідно із законом про іноземних агентів (Foreign Agents Registration Act) від 1938 р., потрібно, однак, поінформувати про це міністерство юстиції і скласти звіт (досить загальний) про реалізацію контракту.
Коли США пригрозили Росії санкціями за дії щодо України, американські політики і публіцисти знову почали цікавитися діяльністю Ketchum. «Наша діяльність надалі зосереджена на сприянні економічному розвитку та інвестиціям у Росії і полегшенню комунікації представників Російської Федерації із західними медіа», — пояснює Ketchum своє мовчання у справі України. Але участь цієї фірми в публікації тексту Путіна у «Нью-Йорк Таймс» показує, наскільки тонка межа ділить полегшення комунікації від підтримки політики Кремля.

Євген ПЕТРЕНКО 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».