Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Червень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 25 Квiтень 2014 03:00

Ештон: сепаратитсти мають звільнити заручників

Rate this item
(0 votes)

У Євросоюзі наголошують на необхідності негайного звільнення заручників, яких незаконно утримують озброєні групи у Східній Україні. 
Про це йдеться в заяві високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кетрін Ештон, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.
«Усі особи, які незаконно утримуються озброєними групами у Східній Україні, мають бути негайно звільнені, незалежно від того, чи вони є журналістами, місцевими лідерами або пересічними людьми», — наголошується в заяві.
Ештон закликала всі сторони Женевських домовленостей у повному обсязі виконати свої зобов’язання, в тому числі — застосування важелів впливу на нелегальні озброєні групи з метою припинення з їхнього боку насильства, провокацій та початку здачі зброї.
Висловлюючи глибоке занепокоєння повідомленнями про викрадення людей, застосування тортур та вбивства у Східній Україні, високий представник ЄС заявила про необхідність проведення незалежних і прозорих розслідувань таких випадків та притягнення винних до відповідальності.


«Я закликаю до припинення насильства, залякування, провокаційних дій і заяв, домовленості про що містяться у Женевській заяві»,— підкреслила Ештон.

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА І ЛЕГІТИМНІСТЬ ВЛАДИ
Вибори президента України мають поставити крапку в питанні легітимності влади, але вони можуть і не стабілізувати ситуації всередині країни. Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов на прес-конференції у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ці вибори президента України мають більше зовнішньополітичне значення. Вони мають поставити крапку в питанні легітимності влади і більше нічого, щоб закінчити питання з Януковичем»,— сказав Карасьов.
Політолог наголосив, що нинішні вибори унікальні за своєю складністю. «Президентські вибори проходять за умови одночасно революції, війни, економічної кризи та кризи у Східній Україні. Це унікальні вибори, у нас ніколи таких виборів не було»,— сказав він.
При цьому політолог вважає, що вибори президента у внутрішньополітичному, економічному аспекті нічого не вирішать, і, за його словами, «обрання нового президента може навіть завадити стабілізації, оскільки знову почнеться перерозподіл влади, перетрушування всередині політичного класу».
Карасьов висловив думку про необхідність морального оздоровлення політики через зміну процедури обрання глави держави. «Нам узагалі потрібен президент, якого обирали б у парламенті, щоб це був якийсь мудрець, національний авторитет. Це оздоровило б нашу політику. Це був би тренд на моральне очищення політики»,— вважає він.
Політолог прогнозує, що «нова Українська держава виростатиме із суспільства, знизу, під тиском людей, активістів. Держави еліт уже не буде». 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».