Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Червень 14, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 10 Жовтень 2014 03:00

Фінансова допомога переселенцям

Rate this item
(0 votes)

Переселенці з Криму та зони АТО одержуватимуть щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг, повідомили в прес-службі Міністерства соціальної політики.
«На засіданні уряду прийнято постанову, яка передбачає надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції», — йдеться в повідомленні.
За словами міністра соціальної політики Людмили Денісової, надання грошової допомоги таким особам пов’язане з потребою покриття витрат на проживання, в тому числі у зв’язку з наближенням зимового періоду.
Відповідно до постанови адресна допомога призначається особам, облікованим органами соціального захисту населення, та виплачується з дня звернення строком не більш ніж шість місяців.


Допомога виплачуватиметься в таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) — 884 грн на одну особу (члена сім’ї); для працездатних осіб — 442 грн на одну особу (члена сім’ї). Загальна сума допомоги на сім’ю розраховуватиметься як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2400 грн, повідомила Л. Денісова.
Механізм виплати щомісячної адресної допомоги передбачає, що працездатна особа не повинна бути утриманцем держави. Тому, якщо у складі сім’ї, якій буде призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку, які протягом двох місяців з дня призначення допомоги не працевлаштувалися, в тому числі за сприяння державної служби зайнятості, або перебувають у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення АТО, але фактично не працюють, розмір допомоги для них на наступні два місяці зменшується на 50%, а після цього — припиняється.
Виплата допомоги провадитиметься уповноваженому представникові сім’ї через зарахування коштів на банківський рахунок.
Для одержання допомоги слід подавати до органів соціального захисту населення такі документи:
— заяву;
— паспорт громадянина України або посвідку на постійне місце проживання;
— копії свідоцтв про народження дітей та про одруження;
— довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО;
— письмову згоду довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представникові сім’ї від інших членів сім’ї.

 

УРЯД ЗАПРОВАДЖУЄ ЄДИНИЙ ОБЛІК ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ З КРИМУ І ДОНБАСУ

Уряд запроваджує єдиний облік внутрішньо переміщених осіб з Криму та районів проведення АТО.
Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 1 жовтня 2014 р., повідомляє Урядовий портал.
Постанову розроблено з метою отримання достовірної інформації про категорії, потреби та чисельність переміщених осіб в цілому в Україні, зазначила міністр соціальної політики Людмила Денісова.
За її словами, Мінсоцполітики створить та вестиме Єдину інформаційну базу даних про взятих на облік внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО.
Передбачається, що переселенцям з Криму та зони АТО видаватимуться довідки про взяття на облік. Для її отримання переміщеній особі, яка досягла 18-річного віку, слід буде звернутися особисто або через законного представника із заявою та копією паспорта до органів соціального захисту населення за місцем перебування.
Така довідка видаватиметься в день подання заяви безоплатно, за встановленою формою.
У разі відсутності документа, що посвідчує особу, переселенець має повідомити про це територіальні підрозділи Державної міграційної служби, які в одноденний строк видадуть тимчасове посвідчення.
При цьому спрощено процедуру одержання довідок для осіб, які проживають у місцях масового (скупченого) поселення: пропонується проводити прийняття заяв та видачу довідок уповноваженими на це особами з виїздом на місця такого проживання.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».