Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Травень 26, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 31 Жовтень 2014 02:00

Кухонні рушники небезпечні для сім'ї

Rate this item
(0 votes)

Американські вчені з Університету Арізони виявили, що кухонні рушники становлять загрозу для здоров’я домочадців, оскільки, витираючи посуд брудним рушником, людина ставить себе під удар, пише Meddaily.
Під час дослідження з’ясувалося, що на 89% рушників були присутні кишкові бактерії. Причому у 25,6% випадків це були кишкові палички E. Coli, які становлять реальну загрозу для здоров’я. Саме тому, витираючи посуд таким рушником, можна піддати небезпеці зараження всіх членів сім’ї.
Експерти зазначили, що кухонні рушники поряд із губками для миття посуду, стоять за перехресним бактеріальним зараженням. Це призводить до того, що бактерії можуть виявитися на руках, їжі, посуді. У рамках дослідницької роботи фахівці вивчили 82 рушники з п’яти американських і канадських міст.


Виявилося, наявність E. Coli пов’язувалася з частотою миття посуду. Фахівці радять уважно ставитися до рушників. Їх слід прати після кожного використання, а також можна відмочувати у розведеному відбілювачі.

ВИЯВЛЕНО ПРИЧИНУ ХВОРОБИ ПАРКІНСОНА
Британські дослідники з університетського коледжу Лондона з’ясували, що порушення роботи білка Wnt призводить до пошкодження та загибелі синапсів у корі головного мозку, що пов’язано з розвитком хвороби Паркінсона. Фахівці сподіваються, що це допоможе розробити ефективне лікування неврологічного захворювання, пише Медпортал.
Хвороба Паркінсона — неврологічне захворювання, викликане прогресуючим руйнуванням і загибеллю нейронів. Захворювання зустрічається в усіх регіонах світу з частотою від 60 до 140 осіб на 100 тисяч населення, причому чисельність хворих значно зростає серед людей похилого віку. На сьогодні не існує ефективної терапії цього стану, і всі методи лікування спрямовані на полегшення його симптомів.
У рамках експерименту вчені ввели мишам препарат, який пригнічує роботу білка Wnt, що призвело до виникнення різних порушень рухової активності — одного з основних симптомів хвороби Паркінсона. Експерти вважають, що відновлення нормальної роботи даного білка у людей з цією недугою здатне запобігти пошкодженню синапсів головного мозку.
Учені планують з’ясувати, чи підтвердяться зроблені висновки для організму людини. Якщо майбутні результати покажуть, що білок Wnt дійсно бере участь у розвитку хвороби Паркінсона, це відкриє можливості не тільки для нових підходів у лікуванні, але й для ранньої діагностики захворювання.


Y-ХРОМОСОМА ВПЛИВАЄ НА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ ЧОЛОВІКА
Чоловіча Y-хромосома може відігравати певну роль у тривалості життя чоловіків і в боротьбі з раком, повідомляє ВВС.
У дослідженні університету Швеції взяли участь 1153 людей похилого віку. Виявилося, що ті випробовувані, які втратили частину своєї Y-хромосоми, вмирали в середньому на 5,5 року раніше, ніж ті, у кого не було таких змін.
Жінки живуть у середньому на 7,5 року довше, ніж чоловіки, в Європі, і причини цього досі повністю невідомі.
Результати дослідження щодо ризику розвитку раку теж показали цікаві результати. Аналізи крові чоловіків віком 70–84 років виявили у випробовуваних, які втратили частину Y-хромосоми, підвищений ризик розвитку онкологічних патологій.
Експерти зазначили, що багато людей думають, що Y-хромосома містить тільки гени, що беруть участь у визначенні статі і виробленні сперми. Насправді ці гени мають і інші важливі функції, можливо, такі, як вплив на тривалість життя і ризик розвитку ракових пухлин.

До­бір­ку під­го­ту­вав Яро­слав ШЛА­ПАК,
Укр­ін­форм

 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».