Військо
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Червень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 31 Жовтень 2014 02:00

І міни знищують, і мости будують

Rate this item
(0 votes)

3 ЛИСТОПАДА — ДЕНЬ ІНЖЕНЕРНИХ ВІЙСЬК

Під­роз­ді­ли ін­же­нер­них військ у зо­ні бо­йо­вих дій на схо­ді кра­їни знеш­ко­ди­ли ти­ся­чі ви­бу­хо­не­без­печ­них пред­ме­тів, вря­ту­вав­ши не од­не люд­ське жит­тя.

Солдати й офіцери, які в них служать, не ліквідовують ворога із засідок, не виконують спеціальних завдань у його тилу, не зачищають міста і села від бойовиків. Але без них важко уявити проведення антитерористичної операції. Адже саме вони щодня знищують десятки мін, фугасів, артилерійських снарядів, що не вибухнули. Цим самим рятують життя як товаришам по зброї, так і мирному населенню, виконують інші надважливі завдання.
— Інженерним підрозділам доводиться мати справу з великою кількістю залишених терористами розтяжок, мін та боєприпасів, які не розірвалися. За час проведення АТО групи розмінування обстежили та розмінували понад 50 об’єктів інфраструктури, — розповідає виконувач обов’язків начальника інженерних військ Збройних Сил України полковник Геннадій Кравченко. — Вибухонебезпечні предмети знаходимо скрізь: у підвалах житлових будинків, у школах та дитячих садках. Терористи, втікаючи, залишили замінованими водні колектори, залізниці та інші важливі об’єкти.


У ході антитерористичної операції українські сапери виявляють значну кількість мін російського виробництва та різних новітніх російських протипіхотних розробок. Терористи також використовують інші заборонені пристрої, наприклад гранати на розтяжці. На кожному боєприпасі є маркування, яке містить відповідну інформацію та дозволяє визначити країну, з якої завезені ці предмети.
Особи, які використовують і застосовують вибухонебезпечні предмети, навчалися у професіоналів або раніше цим займалися, воюючи в гарячих точках. Тому протистояти їм важко. Проте наші вояки уже знають, на які ті йдуть хитрощі, щоб знищити якомога більше людей. Приміром, досить часто вибухівку маскують під дитячі іграшки, побутові прилади. Головне для звичайного громадянина — зрозуміти, що присутність підозрілого предмета в цьому місці недоцільна. Це може бути залишений портфель або дитяча іграшка. Маскують гранати і під вогнегасники, ручки для письма та тару під напої.
Зараз у зоні АТО діє 21 група розмінування. Ці підрозділи фортифікаційно обладнали понад 30 базових таборів та 300 блокпостів, створили систему загороджень для прикриття наших військовослужбовців на блокпостах. Для цього вони використали більше 30 тисяч мішків із землею і понад тисячу залізобетонних блоків. Крім того, здійснили прикриття інженерними загородженнями 4 пунктів переходу через державний кордон у Луганській та Донецькій областях, підготували понтонний підрозділ, який утримує переправу через річку Сіверський Донець, раніше знищену терористами.
Загалом навели 7 тимчасових мостових переходів із комплектів важких механізованих мостів, які забезпечили життєдіяльність не тільки військових підрозділів, а й цивільного населення в тих районах, де вони встановлені. Зараз 3 мости продовжують виконувати свої функції.
Групи розмінування виконали в зоні антитерористичної операції значний обсяг завдань із розмінування місцевості, знищення та знешкодження саморобних вибухових пристроїв, забезпечення життєдіяльності підрозділів спеціального призначення, механізованих, спецпідрозділів Служби безпеки України.
Окрім забезпечення дій загальновійськових підрозділів і виконання безпосередньо своїх завдань, організовано роботу разом із Державною службою надзвичайних ситуацій та Державною спеціальною службою транспорту для відновлення інфраструктури міст, які захоплювали терористичні угруповання, оскільки терористи мінують місцевість, об’єкти та окремі будівлі.
За словами командира Центру розмінування Збройних Сил України полковника Володимира Родікова, під час виконання завдань військові сапери перевіряють маршрути висування військ, магістралі і шляхи, якими користується мирне населення, на наявність мін, фугасів тощо. Також терористи дуже часто використовують радіокеровані міни. У такому варіанті зустрічається чимало саморобних вибухових пристроїв, що можуть бути замасковані під будь-який предмет побуту. Багато вибухонебезпечних предметів, які не здетонували, залишаються на звільнених територіях.
У селі Берестове Артемівського району мисливець за дорогоцінними металами приніс боєприпаси на подвір’я. Допитливі дітлахи зібралися навколо спостерігати за процесом розбирання цих небезпечних предметів. Унаслідок вибуху загинула одна дитина, ще вісім отримали важкі поранення. Група розмінування негайно провела зачистку від вибухівки всього населеного пункту, знищивши близько 60 таких небезпечних предметів!
Групи розмінування виконали велику роботу з пошуку та знищення вибухонебезпечних предметів, саморобних вибухових пристроїв на мостах, шляхопроводах, залізничних коліях, блокпостах терористичних угруповань, нашпигованих мінами-сюрпризами, мінними пастками, саморобними вибуховими пристроями.
— Протидія цим засобам ураження залежить переважно від мотивації сапера та його професійних здібностей. Сапер ніколи не має втрачати пильність, адже в нього дублів не буває. Роботи за нашим напрямом дуже багато. Очевидно, що ті примарні «республіки» приносять лише розруху, смерть і страждання людей, — говорить полковник Володимир Родіков.
— Основною проблемою, що виникає під час виконання завдань військовими понтонерами, є те, що переправи наводять без підготовки та розвідки протилежного берега, на якому перебував супротивник, — розповідає командир окремого понтонно-мостового батальйону підполковник Олександр Поровий. — Головні завдання, які покладаються на нас, — це інженерна розвідка водних перешкод і місцевості, обладнання мостових і паромних переправ із комплекту парку ПМП, дублювання зруйнованих мостів, обладнання мостових переходів через водні перешкоди за допомогою комплекту важких механізованих мостів.
Також військовослужбовці батальйону виконують завдання з фортифікаційного обладнання базових таборів і здійснюють патрулювання річки Сіверський Донець за допомогою буксирно-моторних катерів БМК-130М. Для виконання завдань за призначенням у Луганській області з батальйону було задіяно близько 80 військовослужбовців та 40 одиниць інженерної техніки.
Нещодавно наші військовики відновили знищений міст у місті Сєверодонецьку. Відтепер 40-метровий міст служитиме жителям цього міста. Загалом інженерними військами в зоні АТО вже встановлено 4 мости, які з’єднали між собою густонаселені райони Донеччини та Луганщини. Надійність цих мостів військовики перевіряють особисто, в тому числі і шляхом переправи через них важкої броньованої техніки.
Сергій ЗЯТЬЄВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».