Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Червень 22, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 08 Серпень 2014 03:00

Унесено зміни до держбюджету та податкового кодексу

Rate this item
(1 Vote)

Президент України Петро Порошенко підписав закони про зміни до держбюджету та Податкового кодексу, які дозволять збільшити дохідну частину бюджету, скоротити видатки на держапарат та поліпшити фінансування потреб Збройних Сил, ідеться в повідомленні прес-служби Президента. 

 Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» тимчасово, до 1 січня 2015 р., запроваджено новий загальнодержавний збір — військовий, який справлятиметься за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.

До 1 січня 2015 р. підвищено ренту на видобуток залізної руди з 5 до 8%, нафти — з 39 до 45%, газу з покладів до 5 км — з 28 до 55%, газу з покладів понад 5 км — з 15 до 28%.
Крім того, з 1 листопада 2014 р. збільшується «поріг» обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ — з 300 тис. до 1 млн грн; продовжено до 31 грудня 2014 р. включно режим звільнення від обкладення ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур; скасовано звільнення від обкладення ПДВ операцій з постачання лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості; скасовано оподаткування за нульовою ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними потягами «Інтерсіті+».


Крім того, з 1 листопада 2014 р. запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість.
Також на 5% збільшено розмір акцизного податку на тютюнові вироби; напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етилового спирту 8,5% та більше, віднесено до алкогольних напоїв.
Законом «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» скорочуються на 70% видатки на забезпечення діяльності низки центральних органів виконавчої влади. Загальне скорочення видатків на ці органи становить 582,2 млн грн.
Скорочено видатки на оплату праці народних депутатів з нарахуваннями на 30,8 млн грн. До завершення антитерористичної операції місячна заробітна плата парламентарям нараховуватиметься лише в розмірі посадового окладу.
На 11038,1 млн грн збільшено фінансування заходів з проведення антитерористичної операції, ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, розміщення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, а також відновлення об’єктів соціальної сфери, зруйнованих під час проведення воєнних дій.
Законом також створено субвенцію державного бюджету міському бюджету міста Києва на виконання функцій столиці обсягом 1800 млн грн.

* * *
Президент України Петро Порошенко підписав указ про скасування численних пільг жителям елітних селищ Конча-Заспа та Пуща-Водиця під Києвом.
«Більше 40 з лишнім мільйонів гривень щорічно витрачалося на те, щоб забезпечити комфортне життя сотні людей. Я вважаю, що в умовах військових дій це аморально»,— сказав Глава держави в інтерв’ю українським телеканалам.
Президент відзначив, що згідно з документом знято позначку «опублікуванню не підлягає» та визнано такими, що втратили чинність, численні розпорядження, за якими надавалися пільги. 

 

 

 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».