Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Травень 28, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 11 Липень 2014 03:00

Міні-комп'ютер в оці вже не фантастика

Rate this item
(0 votes)

Поки компанія Google готує до випуску міні-комп’ютер Glass у вигляді окулярів, південнокорейські вчені пішли далі і вбудували подібний пристрій у... звичайну контактну лінзу. 

Лінзи з електронними елементами вже створювали. Наприклад, існують вироби для постійного моніторингу внутрішньоочного тиску в пацієнтів із глаукомою. Однак у таких лінзах застосовуються матеріали, що не мають прозорості і достатньої гнучкості.

Нова висота у цій галузі подолана фахівцями Національного науково-технологічного інституту Ульсан (Південна Корея), які проводили дослідження разом із Samsung і низкою інших організацій. Для забезпечення гнучкості та прозорості був використаний спеціальний нанотехнологічний матеріал.
Справа в тому, що прозорі елементи в сучасних електронних пристроях зазвичай виготовляються із застосуванням оксиду олова та індію. Але цей матеріал надто крихкий, а тому не підходить для гнучких контактних лінз. А якщо розглядати органічні елементи, виникає проблема низької провідності.


Рішенням стало використання структури, в якій срібні нанопровідники укладені між шарами графену. Така структура має необхідну еластичність, низький опір (33 Ом/кв) і високу величину пропускання видимого світла (до 94 відсотків).
Узявши звичайну м’яку контактну лінзу, дослідники поєднали її з отриманим матеріалом і інтегрували світлодіод. Хоча виріб поки що не можна назвати дисплеєм (він має всього один піксель), звідси бачиться пряма дорога до розробки міні-екранів, що накривають безпосередньо рогівку ока.
Створена лінза була протестована на кроликах, розмір очей в яких збігається з людським. Після п’яти годин носіння не було виявлено ні надмірних почервонінь, ні інших побічних ефектів.
Дослідники кажуть, що кінцева мета — наділити «розумну» лінзу можливостями комп’ютера Google Glass. Хоча, зрозуміло, що до появи такого продукту ще далеко.

В ЯПОНІЇ ПОЧАВ КУРСУВАТИ АВТОБУС НА БІОПАЛИВІ
Перший у світі автобус, що працює на біопаливі із зелених водоростей, почав їздити в місті Фудзісава (Японія).
За інформацією The Wall Street Journal, паливо розробили виробник автобусів і вантажівок Isuzu і компанія Euglena. Наприкінці червня 2014 року компанії уклали угоду про проведення спільних розробок мотора і біопалива із зелених водоростей. До 2018 року вони планують створити технологію, що дозволяє використовувати біопаливо без додаткового навантаження на двигун.
Представник прес-служби компанії Isuzu зазначив, що введений в експлуатацію автобус здійснює 22 поїздки на день. «Ми розраховуємо, що через чотири роки зможемо створити технологію, яка дозволяє використовувати біопаливо, на 100% вироблене із зелених водоростей. Зараз його частка становить один відсоток», — додав співробітник прес-служби.

 

 

 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».