Наука і техніка
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Травень 18, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 25 Липень 2014 03:00

Четвертий «АНТАРЕС»: з Уоллопса – до МКС

Rate this item
(0 votes)

Се­ре­ди­на лі­та-2014 озна­ме­ну­ва­ла­ся від­рад­ною по­ді­єю у між­на­род­но­му, а точ­ні­ше — ук­ра­їн­сько-аме­ри­кан­сько­му — спів­ро­біт­ниц­тві в ра­кет­но-кос­міч­ній га­лу­зі.

На стартовому майданчику Центру космічних польотів, що на острові Уоллопс, розташованому поблизу Атлантичного узбережжя США, 13 липня було здійснено черговий — уже четвертий за ліком — успішний пуск ракети «Антарес». Її розробником є американська корпорація Оrbital Science Corporation.
Основну конструкцію першого ступеня цього космічного носія створено в Україні — у конструкторському бюро «Південне» імені М. К. Янгеля в Дніпропетровську, а виготовлено в тому ж місті у виробничому об’єднанні «Південний машинобудівний завод» імені О. М. Макарова в кооперації з іншими українськими підприємствами (це, зокрема, харківський «Хартрон-АРКОС», столичний «Київприлад», запорізький «Хартрон-ЮКОМ», чернігівські «Рапід» і «ЧЕЗАРА» тощо).
Як розповіли кореспонденту «Демократичної України» в центрі інформаційних зв’язків конструкторського бюро «Південне», українські фахівці на острівному космодромі Уоллопс брали участь у підготовці ракети-носія «Антарес» до старту і в самому пуску.


Ця ракета вивела на навколоземну орбіту вантажний корабель «Сігнус», який відділився від носія, що відпрацював своє, й після тридобової самостійної космічної подорожі 16 липня зістикувався з Міжнародною космічною станцією (МКС). Туди «Сігнус» доставив 1657 кілограмів різноманітних вантажів.
Серед них — не лише обладнання, необхідне для подальшої діяльності на МКС, а й наносупутники (космічні апарати, невеликі за розмірами і масою), призначені для фотографування поверхні нашої планети. На потрібні для цього орбіти навколо Землі згадані наносупутники будуть відправлені згодом космонавтами, що входять до екіпажу МКС, — вони через спеціальний відсік станції в потрібні моменти викидуватимуть апарати у відкритий космос.
А сам вантажний корабель «Сігнус», в який екіпаж МКС завантажить понад 1,3 тонни різного сміття, що накопичилося, відокремиться від МКС, увійде у щільні шари земної атмосфери й згорить.
...Нагадаємо хронологію стартів «Антаресів». Перший — так званий демонстраційний — пуск нової ракети-носія цього типу (з імітатором корисного навантаження) відбувся 21 квітня 2013 року. Другий пуск «Антареса» — вже з реальним вантажним кораблем «Сігнус» — здійснили 18 вересня того ж 2013-го. Третій — з таким сaмим «Сігнусом» під головним обтічником ракети — провели 9 січня 2014 року. І ось тепер, 13 липня 2014-го, запущено четвертий «Антарес» з аналогічним вантажним кораблем. Й для кожної зі згаданих американських ракет-носіїв основну конструкцію першого ступеня створили та виробили в Україні.
Взаємовигідне співробітництво у цьому напрямі триватиме.
Ва­дим ФЕЛЬД­МАН
Фо­то кор­по­ра­ції Оr­bi­tal Science Corporation

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».