Безпека
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Серпень 14, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 12 Вересень 2014 03:00

Буденна хроніка рятувальників

Rate this item
(0 votes)

Ря­ту­валь­ни­ки Дер­жав­ної служ­би Ук­раї­ни з над­зви­чай­них си­ту­ацій не си­дять без ро­бо­ти і в тих ре­гіо­нах, де спо­кій­но, адже ли­ше про­тя­гом Іпів­річ­чя в Ук­раї­ні ста­ло­ся 67 над­зви­чай­них си­ту­ацій під­ви­ще­но­го рів­ня. З них тех­но­ген­но­го ха­рак­те­ру— 45, при­род­но­го і со­ці­аль­но­го — 22. Як­що по­рів­ню­ва­ти з ана­ло­гіч­ним пе­ріо­дом ми­ну­ло­го ро­ку, то це на 12% мен­ше. На­то­мість по­біль­ша­ло по­страж­да­лих і за­гиб­лих від них: на 41і 14% від­по­від­но.

Найбільше людей загинуло, звичайно, на Донеччині, де який місяць поспіль точаться бойові дії. Утім, зауважу, що їхня смерть не пов’язана напряму з бойовими діями, тобто люди загинули не під обстрілами, а, наприклад, під час пожежі на шахті тощо. Але й такі НП часто мають причинний зв’язок із війною. Приміром, саме через обстріли «Градами» зазнав значних пошкоджень донецький водовід, повітряна ЛЕП, сталося кілька пожеж на шахтах. Подібних прикладів можна навести чимало. Збитки від техногенних НП становлять близько 60 мільйонів гривень.


Унаслідок надзвичайних ситуацій, які мали природний характер походження, у І півріччі загинуло 15 громадян, серед яких 3 дітей. Для порівняння з І півріччям 2013-го року — це на 50% менше. Найбільше екологічних НП сталося у Миколаївській, Житомирській, Запорізькій, Дніпропетровській, Львівській та Херсонській областях. За попередніми підрахунками, через природні катаклізми державі завдано збитків майже на 112 мільйонів гривень. Найбільше неприємностей сталося на Львівщині, Херсонщині, Луганщині.
Спалахи інфекційних захворювань для нас уже стали, на жаль, традиційними. Поточний рік не є винятком: маємо 15 надзвичайних ситуацій медико-біологічного характеру, що на 17% більше, аніж у І півріччі 2013-го. При цьому постраждали близько 50 осіб, з яких 29 — діти. Так, на Житомирщині і Чернігівщині на сальмонельоз захворіли 50 осіб, на гастроентероколіт — 48 дітей у Запорізькій та Миколаївській областях, а гепатитом А були заражені 5 підлітків на Волині.
Причини, через які сталися такі прикрі випадки, різні. Але головна, як завжди: недотримання санітарних норм щодо обробки і приготування їжі у дитячих таборах відпочинку. А ще — недотримання постраждалими правил особистої гігієни.
За словами першого заступника голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Анатолія Бойка, основними причинами НП стали недотримання Правил дорожнього руху і пожежної безпеки, застарілість та фізична зношеність різноманітного обладнання, конструкцій та комунікацій, ускладнення погодних умов.
Рятувальними підрозділами Державної служби здійснено майже 1700 виїздів, під час яких врятовано 50 будівель та десятки автотранспортної техніки.
Сергій ЗЯТЬЄВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».