Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Червень 17, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 14 Лютий 2014 02:00

Євросоюз «стимулює» Україну

Rate this item
(0 votes)

10 лютого 2014 року Рада Європейського Союзу на своєму засіданні обговорила розвиток подій в Україні. Вперше за останні три місяці внутрішньополітичного протистояння в нашій державі серед 28 країн — членів Євросоюзу склалася консолідована думка щодо оцінки ситуації. 

Рада Євросоюзу впевнена, що негативний розвиток подій в Україні, який небезпечним чином позначається на дестабілізації економіки з ризиками подальшої радикалізації суспільно-політичних настроїв, стимульований відмовою від асоціації з Євросоюзом. Цей стратегічний висновок визначає тактику політики Євросоюзу стосовно України.


Лідери країн Євросоюзу продовжують наполягати на широкому суспільному діалозі в середині українського суспільства щодо розуміння справжніх національних інтересів. За підсумками засідання Ради Євросоюзу досить чітко пролунала загроза запровадження економічних санкцій до представників олігархічних груп в Україні, які перешкоджатимуть стабілізації внутрішньополітичної ситуації.
Відкритими залишилися принципові «технічні» питання. Зважаючи на високий ступінь взаємної недовіри між політиками різних партійних таборів влади та опозиції в Україні, навряд чи Євросоюзу під силу дати залізні гарантії врахування всіх інтересів зацікавлених сторін. Адже без таких гарантій навряд чи варто очікувати швидкого розв’язання кризи, позаяк завжди знайдуться впливові групи інтересів, чиї амбіції не враховані в процесі «примушення до миру». Тим паче що супровід офіційних рішень ЄС повсякденними інформаційними сигналами, які надходять з європейських столиць, навпаки, починає свідчити не стільки про тотальну єдність позицій Євросоюзу, скільки про різноголосся.
Не встигли світові засоби масової інформації обговорити скандальні висловлювання на адресу політики ЄС щодо України, які дозволила собі виголосити заступник державного секретаря США Вікторія Нуланд, як намітилися різні підходи до способу врегулювання ситуації в Україні політиками країн Євросоюзу.
З одного боку, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр відкрито закликає до запровадження економічних санкцій проти України, що показово в умовах наближення української економіки до стану дефолту, з іншого боку, жоден румунський політик не спростовує «прогнозів» власних засобів масової інформації щодо необхідності бути готовими до військової інтервенції у Буковині і Придністров’ї.
Тобто складається дивна ситуація, коли Євросоюз, обіцяючи у незрозумілій часовій перспективі громадянам України «економічне диво» від асоціації, де-факто у жорстких термінах реальної політики готовий колективно покарати цих самих громадян, які працюють на підприємствах українських олігархів, щодо яких готують санкції.
Водночас Євросоюз робить вигляд, що не помічає відвертих румунських територіальних претензій до України. Натомість ультимативні вимоги, замасковані дипломатичними формулюваннями, які нищать національний суверенітет України, завжди в арсеналі «м’якої» політики Євросоюзу.
На превеликий жаль, глибина системної кризи, котра як ракова пухлина поглинула Україну, вимагає вже радикальної «хіміотерапії». Поки що російські і євросоюзівські обіцянки фінансової допомоги супроводжуються вимогами, які в умовах внутрішньополітичного «клінчу» в Україні не здатні виконати ані влада, ані опозиція.
Треба визнати, що немає того справедливого біблійного царя Соломона, який легітимним судом віддасть територіально цілісну Україну одній із конфліктуючих сторін. Інша справа, чи готові зовнішні геополітичні гравці — Євросоюз, США та Росія конкурувати між собою за Україну до її остаточної руїни. І це, як не прикро, станеться, якщо українські еліти не візьмуться за розум. 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».