Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Червень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 28 Лютий 2014 02:00

У Криму – зовсім не сонячно

Rate this item
(0 votes)

Упродовж двох днів політична напруга з Києва перемістилася до Сімферополя. Ще позавчора Верховна Рада АРК мала намір провести позачергове засідання, де планувалося розглянути питання стосовно розширення прав автономії. Припущення, що лунали від спостерігачів, були найрізноманітнішими — від, буцімто, намірів повернутися до конституції Криму зразка 1992 року (де, серед іншого, була присутня посада президента Криму) до намірів узагалі від’єднатися від України. 

Попри те, що подібні рішення не мали б жодного правового наслідку, істинні захисники територіальної цілісності нашої держави не допустили проведення сесії з таким сумнівним порядком денним. До приміщення кримського парламенту прийшло понад десять тисяч представників Євромайдану. Передусім, це — кримські татари, котрі на власній шкірі знають, як воно — жити у складі Росії. Саме цього року відзначатиметься 70-та річниця депортації кримськотатарського народу.


Утім, те, чому кримські патріоти запобігли позавчора, отримало продовження учора вночі. Так, близько п’ятої години невідомі особи зі зброєю захопили приміщення кримського парламенту та уряду. При цьому охоронців цих державних установ заколотники просто вигнали. А над приміщеннями було піднято російський триколор.
Екс-глава меджлісу кримськотатарського народу, нардеп Мустафа Джемільов вважає, що дії осіб, які захопили державні будівлі Криму, погоджені з представниками базованого в Криму Чорноморського флоту Росії. «Будівлю захопила шовіністична проросійська організація, яка збирається захищати російський народ від «бандерівців» і таке інше, — розповів пан Джемільов. — Але в нас є цілком обґрунтовані побоювання, що їхні дії погоджені з ЧФ РФ — по всьому Криму спостерігається пересування військової техніки. Зараз тільки повідомили, що вбік Сімферополя рухається близько 50 «бетеерів». За словами народного депутата, також надходить інформація про те, що в готелях у цивільному одязі розквартировані військові російського Чорноморського флоту.
Зранку переговори з тими, хто захопив кримські урядові приміщення, намагався провести голова Радміну АРК Анатолій Могильов. Однак особи відмовили посадовцю, мотивуючи це тим, що не мають повноважень на такі переговори. Натомість, ближче до обіду, зайди заявили, що їхньої метою є проведення референдуму стосовно подальшої долі півострова.
На момент здачі цього номера до друку, Анатолій Могильов повідомив, що в парламентському приміщенні мала розпочатися сесія кримського парламенту. «Членів президії ВР пропустили у захоплену будівлю для проведення засідання, — заявив Могильов. — Вони, нібито, гарантували депутатам безпеку. Чи проводять вони засідання під дулом автоматів, сказати не можу».
Хай там як, а сепаратистські «жарти», котрі впродовж останніх тижнів активно дозволяв собі спікер кримського парламенту Константинов, дали свої плоди. Генеральна прокуратура України почала кримінальне провадження за статтями про тероризм.

Інф. «ДУ» 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».