Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Червень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 10 Жовтень 2014 03:00

Виплати – за фактичним місцем проживання

Rate this item
(0 votes)

1 жовтня 2014 р. на засіданні Кабінету Міністрів України було ухвалено постанову «Про особливості реалізації конституційних прав окремих категорій застрахованих осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань».
Сьогодні особи, які переселилися з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, залишили роботу та місце постійного проживання і тому не можуть одержати гарантованих державою окремих страхових виплат.
Зокрема, допомога по тимчасовій непрацездатності (в тому числі пов’язана з нещасним випадком на виробництві), допомога по вагітності та пологах виплачується через роботодавця. Страхові виплати у зв’язку з нещасним випадком (місячні, одноразові виплати потерпілим та членам їхніх сімей) провадяться органами Фонду соціального страхування від нещасних випадків за місцем реєстрації особи.


Тому з метою відновлення прав застрахованих осіб було ухвалено рішення встановити, що особи, які перебувають (перебували) в трудових відносинах та переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, одержуватимуть матеріальне забезпечення та соціальні послуги безпосередньо за фактичним місцем проживання — в робочих органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
При цьому, якщо в особи немає потрібних документів, що підтверджують право на страхові виплати та соціальні послуги, — такі виплати і послуги призначатимуться за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
У разі відсутності окремих відомостей про застраховану особу в Реєстрі допомога призначатиметься в мінімальному розмірі, встановленому правліннями Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, до отримання потрібної інформації з наступним переказом сум.
Передбачено, що після ухвалення правліннями фондів відповідних нормативно-правових актів оплата листків непрацездатності та страхові виплати призначатимуться й виплачуватимуться в установленому порядку через банківські установи.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».