Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Червень 17, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 22 Листопад 2019 13:18

Уряд скасував обмеження на тарифи на опалення та гарячу воду

Rate this item
(0 votes)

Кабмін прийняв рішення «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560».
Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля України.
«Рішення забезпечує стале проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу через економічно необґрунтовані ставки тарифів», — ідеться у повідомленні.
Наприкінці червня 2019 року уряд Гройсмана ухвалив постанову, що запроваджує неринкові механізми. А саме — встановлення граничних цін/тарифів на послуги для населення міст обласного значення.

У випадку її функціонування деякі міста опиняться перед загрозою відключення опалення та гарячого водопостачання через неможливість покриття собівартості послуг та неможливість компенсувати економічно обґрунтовану вартість їх надання.
Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати постанову уряду від 26.06.2019 р. № 560, якою встановили граничні тарифи на:
— послугу з постачання теплової енергії для населення 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв. м (без приладів обліку);
— послугу з гарячого водопостачання 83,66 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за умови підключення рушникосушильників та 75,74 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за відсутності рушникосушильників.
Слід зазначити, що середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року становив 1807 грн за 1 Гкал. Запровадження меншого тарифу згідно з постановою № 560 призведе до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року — 7 млрд грн.
При цьому наголошуємо, що громадяни, чиї статки недостатні для розрахунку за комунальні послуги, мають право на субсидію. Загалом на наступний рік у Державному бюджеті України на Програму субсидій закладено 47,6 млрд грн, що зіставно із сумою на зазначені цілі на 2019 рік.
Антимонопольний комітет України також підтвердив, що для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними, а дія постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 560 призведе до повного припинення надання послуг із постачання теплової енергії та гарячої води населенню.
Окрім того, запропоновані постановою рішення прямо порушують ст. 142 Конституції України, яка передбачає обов’язок держави забезпечити компенсацію витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади. А також вимоги частини першої статті 15 Закону України «Про ціни та ціноутворення», відповідно до якої Кабінет Міністрів України при встановленні державних регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язаний відшкодувати різницю за рахунок коштів Державного бюджету України, йдеться у повідомленні.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».