Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Травень 28, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 17 Жовтень 2014 03:00

Робота продовжує життя

Rate this item
(0 votes)

Нове дослідження виявило ознаки прискореного старіння у ДНК чоловіків, які є безробітними понад два роки.
Дослідники з Імперського коледжу Лондона і Університету Оулу у Фінляндії дослідили зразки ДНК 5 тисяч 620 чоловіків і жінок 1966 року народження, що мешкають у Фінляндії.
Вони розглядали структури під назвою теломери, які розташовані на кінцівках хромосом і захищають генетичний код від руйнування. Протягом життя людини теломери стають коротшими, а їхня довжина вважається одним з основних показників біологічного старіння. Укорочені теломери пов’язані з підвищеним ризиком вікових хвороб, таких як цукровий діабет другого типу і захворювання серцево-судинної системи.
Дослідники оцінювали довжину теломерів у кров’яних клітинах, узятих зі зразків, зібраних у 1997 році, коли учасникам дослідження виповнився 31 рік. З’ясувалося, що серед чоловіків, які за останні три роки понад два роки не мали певного місця роботи, укорочені теломери зустрічаються вдвічі частіше, ніж у тих, хто був постійно працевлаштований.


Під час аналізу враховувалися також й інші соціальні, біологічні та поведінкові чинники, які могли вплинути на остаточний результат. Це було зроблено, аби виключити можливість того, що укорочені теломери є наслідками хвороб та інших медичних показань, які не дозволили учасникам досліджень мати постійну роботу.
Дана тенденція не була виявлена у жінок, що цілком могло пояснюватися тим фактом, що серед учасників дослідження жінок, які у свої 31 уже встигли провести тривалі періоди часу без роботи, було набагато менше, ніж чоловіків. А чи є подальше безробіття більш шкідливим для чоловіків, ніж для жінок, дослідникам ще належить з’ясувати.
Доктор Бакстон із медичного факультету Імперського коледжу Лондона зазначає: «Укорочені теломери пов’язані з підвищеним ризиком різних вікових хвороб і ранньої смерті. Раніше прискорене зниження довжини теломерів пов’язували із сильними стресами, перенесеними в дитинстві чи в дорослому житті. Тепер наше дослідження довело, що передчасне старіння можуть також викликати й тривалі періоди безробіття».

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».