Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Травень 27, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 05 Квiтень 2019 13:34

У Києві відкрили пам'ятник Олександру Вертинському

Rate this item
(0 votes)

У сто­ли­ці на ро­зі Ан­дрі­їв­сько­го узво­зу та Бо­ри­че­во­го То­ку від­кри­ли пам’­ят­ник ви­дат­но­му ки­яни­ну — ес­трад­но­му ви­ко­нав­цю, ком­по­зи­то­ру та кі­но­ак­то­ру по­чат­ку XX сто­літ­тя Олек­сан­дро­ві Вер­тин­сько­му.

Захід приурочено до 130-річчя від дня народження артиста, а ініціатором установлення пам’ятника виступив колекціонер Олександр Брей.
«Сьогодні збулася мрія багатьох киян, і моя особиста. Тому що нарешті місто отримало пам’ятник легендарному співаку, який прославив Україну на весь світ», — зазначив Брей.

Він зауважив, що Вертинський хоча й не мав сильного голосу від природи, але артистом був унікальним, стильним, і повторити його нікому не вдасться: «Він був найяскравішим представником стилю модерн. І як не можна повернути ті часи і той стиль, так не можна повернути і Вертинського. Такого співака, як він, уже ніколи не буде».
За словами колекціонера, ідея створення пам’ятника видатному киянину виникла дуже давно, але довго не могли знайти скульптура, який міг би гідно відтворити образ геніального співака. «Технічно були люди, але в них щось не виходило. Але нам пощастило, і до діла взявся Борис Довгань. Це дійсно видатний скульптор», — сказав Брей.
Сам Довгань розповів, що Вертинських було кілька: один — той, що був у звичайному житті, а інший — людина в образі, і ці дві особистості були зовсім різними.
У свою чергу, посол Грузії в Україні Гела Думбадзе зазначив, що творчість Вертинського має великий вплив на світову культуру. «Сьогодні культура об’єднує нас: українських братів і сестер, Грузію і всіх людей, які люблять і поважають Україну і її велику культуру», — сказав дипломат.
Український співак El Kravchuk на відкритті пам’ятника виконав кілька пісень Вертинського.
А в Музеї однієї вулиці відкрилася виставка «Киев — родина нежная» та відбулася презентація художнього конверта і поштової марки, приурочених до 130-річчя Олександра Вертинського.

Віктор Шевченко, Укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».