Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Червень 17, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 14 Лютий 2014 02:00

Штефан Фюле: умови – реформи, реформи, реформи...

Rate this item
(0 votes)

Комісар Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що умовою надання фінансової допомоги ЄС Україні є проведення реформ.
Як передає УНІАН, про це він сказав на прес-конференції у Києві.
«Що стосується фінансової допомоги, так є умови, і я б сказав, що ці умови такі: реформи, реформи, реформи», — зауважив Фюле. 

На запитання, чи є проведення дострокових президентських виборів передумовою надання фінансової допомоги Україні, він відповів: «Я хотів би абсолютно чітко зазначити, що наші обговорення не стосуються проведення дострокових виборів. Ми говоримо, що наша основна робота спрямована на те, щоб забезпечити умови для наступних виборів — чи президентських, чи парламентських, чи місцевих. Які це будуть вибори — дострокові чи за графіком, має вирішити український народ».


За словами Фюле, головне, на чому наголошує Євросоюз,— забезпечення умов для проведення вільних і чесних виборів, зокрема це стосується формування Центрвиборчкому та впровадження рекомендацій ОБСЄ та БДІПЛ ОБСЄ.
Водночас Фюле підкреслив, що Угода про асоціацію між ЄС та Україною могла б забезпечити додаткову платформу для впровадження реформ і посилення допомоги.
«Ми готові підтримати новий інклюзивний уряд лише у тому випадку, якщо він буде налаштований на проведення реформ», — сказав Фюле.
За словами єврокомісара, ЄС хоче надати допомогу «в тому ж дусі, у якому ми працювали як найбільший донор України. Ми хочемо, щоб ця допомога була можливою у формі грантів чи кредитів для посилення розвитку країни та її суверенітету».
Він зазначив, що Євросоюз працює з тими міжнародними організаціями, які можуть посилити надання допомоги.
«Важливо, щоб усі зацікавлені сторони в Україні розуміли, що сила цієї допомоги полягає у тому, що в її центрі знаходиться Міжнародний валютний фонд»,— додав Фюле.
Він також переконаний, що Україна потребує більшої безпеки. «Я наголосив, що Україна потребує більшої безпеки і що необхідно усунути ситуацію безкарності та забезпечити повагу та захист прав і свобод, припинити залякування, порушення прав, забезпечити швидке і прозоре розслідування актів насильства», — наголосив єврокомісар.

* * *
Як повідомили в Управлінні зв’язків із громадськістю МВС України, європейський комісар з питань розширення і європейської політики добросусідства закликав українських політиків пам’ятати, які наслідки можуть мати їхні рішення, а також нагадав про те, що по обидва боки барикад у Києві знаходяться люди.
Відвідування лікувальних закладів уперше стало частиною програми його візиту. Штефан Фюле ознайомився з умовами лікування українських правоохоронців, які постраждали під час масових заворушень на вулиці Грушевського у столиці.
Як говориться у повідомленні, представники МВС України продемонстрували єврокомісарові відеокадри, на яких зафіксовано наслідки протиправних діянь учасників масових заворушень. Він також мав змогу поспілкуватися з кількома правоохоронцями, які проходять курс лікування у центральному госпіталі МВС.
За словами Штефана Фюле, для нього в цей момент неважливо, на якій зі сторін барикад були потерпілі, адже це — люди, які отримали поранення. Він також додав, що хотів висловити їм звичайну людську солідарність і подякувати лікарям за їхню професійну роботу.
«Я хотів би звернутися до політиків: коли вони будуть проробляти питання сьогодення та завтрашнього дня України, щоб вони мали на увазі, що деякі їхні рішення мають ось такі наслідки»,— наголосив європейський комісар з питань розширення і європейської політики добросусідства. 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».