Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Травень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 31 Жовтень 2014 02:00

Кіт у голові

Rate this item
(0 votes)

У київському парку КПІ з’явилася нова стріт-арт-робота київського художника Єжи Коноп’є — «Кіт у голові», повідомляє kyiv.ridna.ua. За словами митця, вона спочатку була плакатом, який він створив у листопаді 2012 року.
На думку художника, коти — узагальнений образ несерйозної, непотрібної, зайвої інформації. Це — те, що займає голови на противагу думкам про щось важливе. Два роки тому він закликав звільнити голови від котів.
Проте минув час: змінилися люди і вся країна, тому малюнок набув нового значення. Тепер ми щодня переймаємося купою дуже важливих, але важких питань: думки пов’язані з Україною та українцями, з тими подіями, що відбуваються останнім часом. Вочевидь, зараз є потреба не звільняти, а знову наповнювати голови котами. Звісно, це не поверне враз нормального життя, однак різноманітні позитивні речі й події найліпше сприяють збереженню нашої моральної рівноваги і психічного здоров’я.

 

ПОСТАТІ
ТИЖДЕНЬ КОБЗАРІВ, ЛІРНИКІВ І БАНДУРИСТІВ У ВІКІПЕДІЇ
В українській Вікіпедії відбувся Тиждень кобзарів, лірників і бандуристів, який мав на меті розширення та поглиблення, а також уточнення статей цієї тематики у вільній енциклопедії, повідомляє i-pro.kiev.ua.
У передмові до видання «Українські кобзарі, бандуристи і лірники. Енциклопедичний довідник» його автори Богдан Жеплинський та Дарія Ковальчук зазначають, що мистецтво кобзарів, бандуристів і лірників, яке своїми зачатками сягає періоду Київської Русі, мало в усі часи велике значення для України і завжди було в пошані серед народу.
Народні співці — кобзарі, бандуристи й лірники завжди були поруч із борцями за свободу, рівність і незалежність і часто гинули в цій боротьбі. Зазвичай вони вели скромне життя, не претендували на своє возвеличення і тому часто їхні імена залишалися маловідомими попри те, що більшість із них були не тільки великими митцями-музикантами, але й цікавими особистостями. Богдан Жеплинський і Дарія Ковальчук надали дозвіл на використання цього енциклопедичного видання та його електронну версію.
Хоча Кобзарський тиждень триває до 31 жовтня, писати до Вікіпедії статті цієї тематики, як і будь-якої іншої, може кожен охочий у будь-який час.

 

ФАКТ
У ЧЕХІЇ ВИДАЛИ АЛЬБОМ ПРО УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ
У Празі у відомій книгарні Academia презентували фотоальбом «Втрачений світ Підкарпатської Русі», повідомляє life.pravda.com.ua. Велика чесько-англійська публікація є виданням Слов’янської бібліотеки — Національної бібліотеки Чеської Республіки.
До альбому увійшло близько 200 фотографій, автором яких є чеський державний службовець і перекладач української літератури Рудольф Гулка (1887–1961). Як фотограф-аматор він мандрував Українськими Карпатами, пішки діставався і до найвіддаленіших куточків Гуцульщини.
Світлини Рудольфа Гулки нині є унікальним матеріалом для вивчення народної сакральної й світської архітектури, історії костюма, звичаїв, побуту Підкарпатської Русі — саме під такою назвою входив цей край у 1919–1939 роках до складу тодішньої Чехословаччини.


НОВА КНИЖКА
ПРО ЄВРОМАЙДАН
7 листопада побачить світ книжка EUROMAIDAN — History in the Making, повідомляє i-pro.kiev.ua. Видання присвячене українській революції 2013–2014 років. Основні події відбувалися в Києві, на центральній площі столиці — Майдані Незалежності.
В основу книги покладено найкращі знімки, які українські фотографи зробили в листопаді 2013-го — лютому 2014-го. Вони доповнені хронологією подій, картою Майдану, списком загиблих під час протестів. Відкривається книга двома статтями: історик Ярослав Грицак описує витоки, причини та головні діючі сили Майдану, а філософ Тарас Лютий досліджує його як сукупність міфів.
«EUROMAIDAN — History In the Making звертається не лише до українців, книга дає змогу міжнародній аудиторії розібратися, що відбувалося в Києві о тій порі, — говорить ініціатор проекту Володимир Кадигроб. — Видання документує і досліджує Майдан: як історичну подію, набір загальних цінностей, приклад самоорганізації та художнє явище».

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».