Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Серпень 03, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Листопад 2014 16:45

Важкий німецько-російський діалог

Rate this item
(0 votes)

18 листопада 2014 року у Москві побував міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр. Він мав продовжити переговори, які відбулися за декілька днів до цього у Брісбені між президентом Володимиром Путіним і бундесканцлером Ангелою Меркель.
Уже рік німецько-російські відносини переживають непрості часи. Російська анексія Криму, а потім втручання в українські справи на Донбасі спровокували відповідну німецьку реакцію. Ангела Меркель була вимушена підпорядкувати економіку політиці та запровадити економічні санкції проти Росії. Це відбулося всупереч позиції німецького бізнесу, який від санкцій зазнає чималих збитків.
Спроби вплинути на німецьку позицію щодо Росії недавно зробив Михайло Горбачов. Він був присутній на урочистостях із нагоди 25-річчя падіння Берлінської стіни, де закликав Європу краще прислуховуватися до висловленої точки зору Кремля.

Заради цього німецькою мовою було недавно запущено трансляцію головного зовнішнього рупору російської пропаганди на Захід — телеканалу Russia Today.
Путін намагається у повному обсязі відновити свій вплив на німецьку громадську думку, підірваний агресивним курсом щодо України. Ключовим завданням цієї пропаганди є спроба руйнації спільного зовнішньополітичного курсу Євросоюзу щодо України, провідником якого виступає Німеччина.
У такому контексті й відбувся черговий візит керівника німецької дипломатії Франка-Вальтера Штайнмайєра до Москви. Головними питаннями порядку денного його переговорів стала ситуація в Україні та проблеми іранської ядерної програми. За тиждень закінчується термін, відведений для досягнення компромісу з цього питання. Утім, на іранському напрямі німецько-російського компромісу також досягнуто не було. Різною дипломатичною мовою Росія та Німеччина користувалися й під час обговорення українського питання.
Німеччина поки що демонструє готовність займати принципову позицію щодо українського питання. Це проявляється як у німецькій підтримці Франції, яка не поставила Росії військові кораблі класу «Містраль», посилаючись на режим санкцій, так і у блокуванні російських зусиль, спрямованих на активізацію процесу побудови газопроводу «Південний потік» в обхід території України. Тож не дивно, що принаймні у публічній сфері немає ознак досягнення німецько-російського компромісу щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
Позаяк нині головним винуватцем невиконання Мінської угоди де-факто залишається Росія, зрозуміло, що на конструктивний підхід із боку Кремля розраховувати немає підстав. Однак німецька сторона декларує намір продовжувати докладати дипломатичні зусилля, аби в процесі врегулювання хоча б з’явився вогник у кінці тунелю.

Андрій МАРТИНОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».