Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Серпень 14, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 07 Листопад 2014 14:53

Користуватися пільгами допоможе альтернативний посвідченню документ

Rate this item
(0 votes)

Міністерство соціальної політики України запропонувало зміни, які допоможуть вирішити питання для окремих категорій інвалідів щодо користування пільгами. Про це повідомила міністр соціальної політики Людмила Денісова під час представлення законопроекту «Про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», який схвалено на засіданні уряду.
За словами міністра, в Україні проживають особи з інвалідністю, які через певні обставини (наприклад, відсутність страхового стажу) не мають права на одержання пенсії чи державної допомоги. Їм не видаються посвідчення, і тому вони позбавлені можливості користуватися пільгами, встановленими законодавством України.


«Законопроектом передбачено запровадити альтернативний посвідченню документ — довідку, на підставі якої особи з інвалідністю будуть мати право користуватися пільгами. Вона видаватиметься регіональними органами соціального захисту населення та міститиме такі відомості: прізвище, ім’я, по батькові, групу та причину інвалідності, а також у відповідних випадках — основні нозологічні форми захворювань особи (по зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарата)», — пояснила Л. Денісова.
Чинним законодавством передбачено надавати інвалідам пільги (на проїзд, придбання лікарських засобів, санаторно-курортне лікування, забезпечення технічними засобами реабілітації, першочергове обслуговування в медичних закладах) на підставі посвідчення, що підтверджує відповідний статус; пенсійного посвідчення; посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».