Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Травень 18, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 26 Грудень 2014 18:33

Цікавий спосіб захисту від вірусів

Rate this item
(0 votes)

Ученим з університету Карнегі-Меллон вдалося встановити, що фізичний контакт з близькою людиною, який проявляється у вигляді обіймів, може поліпшити психологічний стан.
Крім того, за словами фахівців, така дія сприяє активізації захисних реакцій організму — тіло буде краще боротися з різними захворюваннями і несприятливими зовнішніми факторами, такими, як інфекція. Повідомляється, що результати своїх лабораторних випробувань експерти оприлюднили в журналі під назвою Psychological Science.
Як стверджують науковці, у дослідженні взяли участь 404 респонденти. Перед початком експерименту всі добровольці заповнювали спеціальні анкети, які містять низку запитань про їхні взаємини з оточуючими. Також випробовувані розповіли про те, як часто їх обіймають близькі люди. Після завершення опитування фахівці спробували інфікувати респондентів певним вірусом застуди.
Підсумки лабораторних експериментів засвідчили, що чоловіки і жінки, які більше від інших обіймаються з друзями та родичами, менше піддаються ризику розвитку респіраторної недуги. А якщо й хворіють, то перебіг інфекції має не такий тяжкий характер, як в інших людей. Лікарі пояснюють подібне явище кількістю «обіймашок». Науково доведено: фізичні дотики покращують емоційний стан людини, що сприяє зміцненню загального стану здоров’я.


ПЕРЕЖИВАННЯ МАТЕРІ ПОСИЛЮЮТЬ ВІДЧУТТЯ БОЛЮ У ДИТИНИ

Відчуття болю маленькою дитиною залежить від психологічного стану його матері, довели британські дослідники з Даремського університету. Саме тому рекомендується жінкам тренувати нерви ще до того, як вони вирішили мати дитину.
В експерименті взяли добровільну участь 50 жінок, які принесли своїх немовлят на щеплення. До початку, під час і після ін’єкції експерти вивчили поведінку матерів і рівень болю немовлят. Для цього вони врахували силу плачу, міміку та інші реакції дитини.
З’ясувалося, що чим тривожніше почувалася мама, тим більш болючим був для немовляти процес вакцинації. При цьому дитина відчувала біль навіть тоді, коли мама нервувала, але робила вигляд, що спокійна. Найбільш легко візит до лікаря сприйняли діти досвідчених мам, які дійсно не хвилювалися.


ГОРМОНАЛЬНІ ЗМІНИ
У ЧОЛОВІКІВ, ЯКІ ЧЕКАЮТЬ НАРОДЖЕННЯ МАЛЯТИ

Американські дослідники виявили, що під час вагітності гормональні зміни відбуваються не тільки у жінки, а й у її партнера, пише Meddaily.
У дослідженні взяли участь пари, які очікують дитину. Науковці взяли для вивчення зразки слини в обох партнерів. Виявилося, що гормональні зміни відбувалися в організмах і жінок, і чоловіків.
У жінок під час вагітності підвищувалися рівні тестостерону, кортизолу, естрадіолу і прогестерону. У свою чергу, у чоловіків рівні тестостерону та естрадіолу знижувалися, а кількість кортизолу і прогестерону залишалася незмінною.
Дослідники поки не встановили, через що саме відбуваються гормональні зміни у чоловіків. Імовірно, гормональна перебудова пов’язана з психологічними факторами. Також вона може бути наслідком змін у романтичних стосунках і навіть фізіологічних, які переживають чоловіки через вагітність партнерки.
Підготував Ярослав ШЛАПАК, Укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».