Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Вересень 25, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 12 Грудень 2014 13:20

Кофеїн послаблює симптоми кокаїнової залежності

Rate this item
(0 votes)

Нове дослідження американських учених засвідчило, що кава здатна послаблювати симптоми кокаїнової залежності. Виявилося, що напій у такому разі найбільше впливає на наркотично залежних представниць прекрасної статі.
Дослідники повідомили, що кокаїн змінює менструальний цикл і рівень естрогену (жіночого статевого гормону). Попередні дослідження показали, що підвищений рівень естрогену часто призводить до кокаїнової залежності. Взагалі-то жінки реагують на кокаїн при значно меншій дозі, ніж чоловіки. А кофеїн здатний блокувати зміни в мозку, пов’язані з уживанням кокаїну, відновлювати цикл і знімати гостроту симптомів залежності.
Учені провели експерименти на лабораторних щурах. У тварин кокаїн викликав різні зміни циклу. Але зміни не відбувалися, якщо кофеїн вводили через 30 хвилин після кокаїну. Так само діяло введення комбінації кокаїну і кофеїну.


Кокаїн стимулює вивільнення дофаміну (гормону задоволення) в мозку, що викликає ейфорію і призводить до залежності. Кофеїн впливає на аденозинову систему, задіяну в циклі сон-пробудження. Аденозин регулює рівень дофаміну в мозку, знімаючи симптоми залежності, повідомляє medicinform.net.

 

ГЕН ЗАХИЩАЄ ЖІНОК ВІД ІНСУЛЬТУ
Дослідники з Лондонського університету виявили варіант гена, який знижує ризик розвитку інсульту, мігрені та серцевого нападу.
Вчені пояснили, що однією з причин розвитку інсульту є дисекція (розшарування) шийної артерії. При дисекції шийної артерії відбувається стиснення нервів, розташованих поруч із судиною, і згортання крові. Такий стан веде до закупорки судин і пошкоджень головного мозку.
У рамках дослідження фахівці вивчили гени 1,4 тис. пацієнтів з дисекцією шийної артерії і порівняли їх із генами 14,4 тис. здорових людей з усього світу. Виявилося, що молоді дівчата і жінки середнього віку з певним варіантом гена PHACTR1 рідше страждали від дисекції шийної артерії. Крім того, цей генетичний варіант також захищав від мігрені і знижував ризик серцевого нападу.
Експерти відзначили, що це дослідження є найбільшим серед подібних на сьогодні. Генетики сподіваються, що їх відкриття допоможе знайти нові методи лікування та профілактики інсульту. Вони планують проводити подальші дослідження, щоб виявити основні механізми розвитку цього захворювання.


ХРОНІЧНИЙ СТРЕС МОЖЕ ЗАГРОЖУВАТИ ШИЗОФРЕНІЄЮ
Відомо, що регулярний стрес погано впливає на здоров’я і загострює наявні захворювання. Під час нового дослідження фахівці з клініки Рурського університету в Бохумі (Німеччина) з’ясували, що хронічний стрес також веде до розвитку шизофренії та перманентних пошкоджень мозку.
Учені перевірили різні типи фагоцитів і, зокрема, мікроглію. Ці фагоцити, зазвичай, допомагають відновити синапси (місця з’єднання) між нервовими клітинами мозку. Вони також стимулюють їх розвиток. Проте активізація мікроглії внаслідок стресу призводить до запалення. І чим частіше це відбувається, тим більше часу клітини перебувають у деструктивному режимі. Такі процеси підвищували ризик розвитку психічних захворювань, зокрема шизофренії.
Експерти переконані, що наявність цієї проблеми можна виявити ще на стадії ембріонального розвитку. У фахівців є підстави вважати, що контакт із вірусом грипу під час вагітності викликає імунну відповідь у плода (запалення). А це призводить до серйозних наслідків, можливо, негативно позначається на мозку та імунній системі.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».