Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Травень 23, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 05 Грудень 2014 19:38

Кампанія боротьби із засмагою зумовила появу особливого виду канцерофобії

Rate this item
(0 votes)

Британський учений, професор медицини Мартін Філіш різко критикує тих своїх колег, які перестаралися, залякуючи людей наслідками впливу на шкіру ультрафіолетових променів. Повна ізоляція від сонця не менш небезпечна, ніж надмірна інсоляція.
У медичній пропаганді тема шкоди від перебування на сонці і відвідування соляріїв за кількістю публікацій поступається лише «вічній» темі наслідків куріння. Величезна кількість жителів планети вже давно і чітко засвоїла головний «месидж» такої пропаганди: ультрафіолетові промені — неймовірне зло, оскільки їх вплив підвищує ризик розвитку різних форм раку шкіри, зокрема найбільш небезпечну з них — меланому.
А ось професор Мартін Філіш з університету англійського міста Саутгемптон виступив нещодавно на престижному міжнародному конгресі з доповіддю, основна ідея якої йде врозріз із домінуючим зараз у медицині ставленням до ультрафіолету, засмаги і соляріїв.

Професор Філіш заявив з трибуни конгресу з проблем медицини, який відбувся в Австралії, що у людей, котрі повністю уникають сонця через канцерофобію, значно підвищується ризик розвитку артеріальної гіпертензії.
При цьому ризик появи гіпертонії, яка є основною причиною інфарктів міокарда та інсультів, унаслідок недостатньої інсоляції значно вищий, ніж ризик розвитку раку шкіри при регулярному, але помірному перебуванні на сонці.
«Люди, в яких вплив ультрафіолетових променів значно підвищує ризик розвитку раку шкіри, дійсно є, але вони становлять лише незначну частку всієї людської популяції», — заявив професор.
Він також додав, що особисто знає чимало людей, які у сонячний день виливають на себе півфлакона сонцезахисного крему навіть тоді, коли їм належить пройти не більше, як 100 метрів до найближчого супермаркету.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».