Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Травень 27, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 05 Грудень 2014 19:32

Гепатит С – хвороба смертельно небезпечна, але виліковна

Rate this item
(0 votes)

Наявність вірусного гепатиту С пов’язана з багаторазовим збільшенням ризику розвитку таких захворювань, як цироз печінки та рак цього органу. При цьому чим більший «стаж» хвороби, тим вищий ризик появи смертельно небезпечних наслідків вірусного гепатиту.
Однак голландські дослідники встановили, що після лікування (а нині гепатит С повністю виліковний у багатьох випадках) очікувана тривалість життя хворих стає такою ж, як у всього населення країни в цілому. Отже, сучасні методи лікування цього захворювання здатні різко зменшити не тільки ризик розвитку цирозу і раку печінки, а й загальний ризик смерті.
Співробітники медичного центру університету Еразма в голландському місті Роттердам протягом більш як 10 років спостерігали групу хворих на хронічну форму вірусного гепатиту С чисельністю 530 осіб (середній вік хворих до початку дослідження становив 48 років).
У всіх учасників дослідження вже були ураження печінки, викликані руйнівним впливом вірусу, в тому числі цироз.

Усім випробовуваним було призначено курс лікування. Упродовж шести місяців після його закінчення дослідники визначили ефективність терапії за ступенем вірусологічної відповіді. Зниження вірусного навантаження до невизначених рівнів було виявлено у 192 хворих (36 відсотків від загальної кількості).
Протягом наступних десяти років померло 13 хворих із цієї підгрупи, а з підгрупи чисельністю 338 хворих, в яких була відсутня вірусологічна відповідь, померло 100 пацієнтів.
Подальше спостереження засвідчило, що через десять років після закінчення лікування залишалися живими 91,1 відсотка хворих, в яких лікування дало позитивний результат. Це практично повністю збігалося з показниками всієї популяції для цієї вікової категорії.
«Сучасні методи терапії гепатиту С здатні забезпечити тривалий ефект і збільшити очікувану тривалість життя до звичайних показників», — зазначає керівник цього дослідження професор Едріан Джей ван дер Меєр.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».