Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Травень 18, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 26 Червень 2015 09:56

Учені створили носовий фільтр, що захищає від алергії на пилок

Rate this item
(0 votes)

Данські вчені з Орхуського університету розробили носовий фільтр, використання якого дозволяє уникнути розвитку симптомів алергії на пилок, повідомляє Медпортал.
Клінічні випробування пристрою відбулися за участі 65 добровольців, які потерпають від алергії на пилок. У період дводенного експерименту жоден із досліджуваних не приймав лікарських препаратів. Одна частина добровольців отримала носовий фільтр, а інша була контрольною групою.


Фахівці встановили, що носовий фільтр ефективно захищає від виникнення алергічної реакції на пилок. А саме прояв таких симптомів, як чхання, нежить, сльозоточивість, знизився вдвічі. Якщо використовувати пристрій для профілактики, то його ефект буде ще більш помітним, стверджують дослідники.
Іншою важливою перевагою носових фільтрів є те, що їх застосування дозволяє зменшити сонливість. Це важливо, оскільки прийом багатьох антигістамінних препаратів супроводжується сонливістю. Отже, для деяких алергіків ця перевага фільтру може стати найбільш значущою.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».