Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Липень 25, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 14 Листопад 2014 02:00

Радбез ООН попереджає

Rate this item
(0 votes)

На тер­мі­но­вій зу­стрі­чі Ра­ди Без­пе­ки ООН у зв’яз­ку зі ста­но­ви­щем в Ук­раї­ні в се­ре­ду йшло­ся про мож­ли­вість по­но­влен­ня пов­но­масш­таб­них бо­йо­вих дій у за­хоп­ле­них про­ро­сій­ськи­ми се­па­ра­тис­та­ми час­ти­нах Схо­ду Ук­раї­ни.

Так, помічник генерального секретаря ООН із політичних питань Єнс Андерс Тойберг-Франдзен у доповіді про становище в Україні навів повідомлення про посилення бойової напруженості в цих регіонах, надходження до них великих колон військ та важких озброєнь і наголосив, що одним із головних чинників, які заважають встановленню миру, є неможливість забезпечити контроль на кордоні України і Росії.
Представник ОБСЄ Гайді Тальявіні нагадала про незаконність «виборів», які влаштували сепаратисти 2 листопада, і про інші кричущі порушення Мінських домовленостей, зокрема про бойові дії, що тривають.


Постійний представник США при ООН Саманта Пауер нагадала, що залишаються незмінними головні причини конфлікту в Україні — грубе порушення Росією суверенітету й територіальної цілісності України.
«Росія говорить про мир, а продовжує розпалювати війну», — зазначила вона, говорячи про наявність у США свідчень того, що на Донбасі перебувають війська Росії.
Ніяких резолюцій на зустрічі Ради Безпеки не розглядали.
Термінову зустріч Ради Безпеки ООН скликали на прохання США після повідомлень останніх днів про введення на Схід України підрозділів ЗС РФ і військової техніки.
* * *
У середу головнокомандуючий силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав підтвердив, що за останні два дні в НАТО спостерігали переміщення на територію Східної України колон із російськими танками, артилерією, системами протиповітряної оборони та бойовими частинами.
* * *
Виступ представників ОБСЄ — пропаганда в нових декораціях, а твердження про переміщенні російських військ по території України — «фальшивка».
Так у середу прокоментував заступник постпреда РФ при ООН звіти представників ОБСЄ в ході засідання Радбезу ООН і звинувачення Росії у постачанні військ і техніки в Україні, передає кореспондент Укрінформу.
За його словами, зараз Захід веде пропаганду, поширюючи «фальшивку» про переміщення російських військ на територію України.
«У західних столицях і по лінії НАТО знов роблять гучні заяви про віртуальні переміщення бронеколон і військ із російської території. Але реально фактів і підтвердження ніхто не представляє. Всі ці розмови порожні, це звичайна пропагандистська фальшивка», — сказав він.
* * *
Україна дотримується Мінських домовленостей, але для їх ефективної імплементації потрібні ще відповідні дії з боку Росії.
Про це сказала постпред США в ООН Саманта Пауер у середу під час термінової зустрічі Ради Безпеки ООН.
«Мінські домовленості — ефективна дорожня карта для розв’язання конфлікту, проблема в тому, що лише одна сторона дотримується цих домовленостей. З боку сил, підтримуваних Росією, бачимо постійні порушення», — заявила Саманта Пауер, наголосивши, що США продовжують підтримувати імплементацію Мінських угод.
За її словами, головне завдання для світової спільноти зараз — не допустити замороження українсько-російського конфлікту.
«Першочергове завдання для міжнародної спільноти нині — зробити все можливе, щоб уникнути утворення в Європі ще одного замороженого конфлікту, підтримуваного Росією на зразок Південної Осетії, Абхазії, Криму, Придністров’я», — сказала Пауер.
* * *
На кордоні з Україною Росія зосередила 200 танків, 1600 автомобілів, 640 артустановок, 191 літак і 121 бойовий вертоліт.
Про це в ході екстреного засідання Ради Безпеки заявив постпред України при ООН Юрій Сергєєв.
Замість дотримання Мінських домовленостей бойовики, підтримувані регулярними військами РФ, продовжують обстрілювати українських військових і цивільні об’єкти. З початку перемир’я (5 вересня) бойовики порушили режим перемир’я понад 2 тис. 700 разів.
«131 український військовослужбовець загинув, більше 500 поранені. 65 цивільних осіб загинули», — підкреслив Сергєєв.
Він також сказав про спроби Росії створити наземний коридор в окупований Крим і зосередження російських військ на українських територіях.
«Незаконний російський конвой із важким озброєнням виявляється практично щодня. Представник Росії сьогодні заявив, що її уряд не надає ніякої військової підтримки сепаратистам в Україні. Це означає, що хтось інший, а не держава, що має ракети, танки і гармати, постачає їх незаконним формуванням в Україні. Хтось інший в Росії нападає на літаки і вертольоти і порушує наші повітряні кордони», — зазначив дипломат.
Він розповів про масштабність скупчення російських військових сил на кордоні з Україною.
«Ми неодноразово чули про готовність вивести війська з території України. Нині на кордоні 200 танків, 1600 автомобілів, 640 артилерійських установок, 191 літак, 121 бойовий вертоліт, але ні Україна, ні ОБСЄ жодних роз’яснень із цього приводу не отримали», — заявив Сергєєв.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».