Суспільство
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Червень 14, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 24 Червень 2016 17:54

В Україні жителі окупованих територій зможуть одружуватися за день

Rate this item
(0 votes)

Міністерство юстиції розробляє механізм спрощеної реєстрації шлюбу особами, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, за яким його невідкладно реєструватимуть у РАЦСі за поданою ними заявою.
Про це на брифінгу 16 червня заявив міністр юстиції України Павло Петренко.
«Ми зараз відпрацьовуємо механізм спрощеної реєстрації шлюбу особами, які проживають на тимчасово окупованих територіях. У Сімейному кодексі є певні строки — 30 днів з моменту подачі заяви на реєстрацію шлюбу. Ми маємо ідею, щоб для тих осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях, забезпечити реєстрацію шлюбу невідкладно за їхньою заявою, якщо вони подають таку заяву до будьякого РАЦСу на всій території України, без будьяких бюрократичних процедур, передбачених чинним сімейним законодавством», — зазначив Павло Петренко.

За словами міністра, українські громадяни, які проживають на тимчасово окупованих територіях, дуже активно користуються нещодавно запровадженою можливістю про отримання за спрощеною процедурою українських документів про засвідчення факту народження дитини або смерть.
Він поінформував, що за три місяці дії відповідної процедури нею скористалося майже 6 тисяч мешканців окупованих територій.
Міністр заявив, що міжнародні організації, які здійснюють моніторинг щодо порушення прав людини на окупованих територіях, дали позитивний висновок щодо даного механзіму видачі відповідних юридичних документів.
«Ці документи, які видаються саме українськими компетентними органами, є єдиними легітимними документами, що визнаються у всьому світі. Жодні інші документи так званих «ЛНР/ДНР» чи окупаційних псевдоорганів влади в Криму не визнаються світовою спільнотою», — наголосив урядовець.
Павло Петренко нагадав, що людина, яка хоче отримати відповідний документ, подає заяву, форма якої є у всіх без винятку українських РАЦСах, до будьякого українського суду. Заяву про реєстрацію факту народження дитини можуть подати не тільки батько чи мати — це можуть зробити близькі родичі або навіть представник, який виїжджає з тимчасово окупованої території з документами. До заяви додають будьякі докази про факт народження або смерті — фотографії, письмові докази, показання свідків. Український суд згідно із законом повинен невідкладно розглянути таку справу, а на підставі цього рішення будьякий РАЦС видає свідоцтво про народження або смерть українського зразка.
За словами міністра, торік заяви про реєстрацію факту смерті були звільнені від сплати будьяких судових зборів, залишилася невелика категорія платежів щодо тих рішень, які стосуються факту народження.
«Мін’юст вважає, що дана категорія справ, які розглядаються судами, є соціально чутливою, і тому є всі підстави для того, щоб український парламент так само ввів пільгу для цих громадян і звільнив їх від сплати судового збору. Ми проситимемо парламент максимально швидко розглянути цей законопроект», — резюмував міністр.
Укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».