Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Травень 23, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 14 Листопад 2014 17:11

Картини-ілюзії з подвійним значенням

Rate this item
(0 votes)

Виставку картин-ілюзій «Двовзори» Олега Шупляка із зображеннями Шевченка, Франка, Гоголя відкрито у Київському планетарії, повідомляє gazeta.ua.
Особлива тематика у творчості Олега Шупляка — зображення Тараса Шевченка. Саме роботи з цієї серії прикрашали сцену на Майдані Незалежності під час Революції гідності. Нагадаємо також, що 2013 року він став переможцем (перше місце) Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращий ескіз логотипа з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
Роботи українського художника є у колекціях Національного музею Тараса Шевченка у Києві, Міжнародного фонду «Культурне надбання» (Санкт-Петербург), а також у приватних колекціях багатьох країн світу.

 

ДИВО ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

У Центрі української культури та мистецтва триває виставка «Самчиківський розпис — диво Хмельниччини!», повідомляє radiokultura.org. Це — вид традиційного народного мистецтва Південно-Східної Волині, яким славиться село Самчики Хмельницької області. Провідна роль у розписах належить рослинним мотивам, що відбилось у назвах — рожа, барвінок, мак, горицвіт, соняхи, колосочки, калина, дзвоники. Найулюбленішим орнаментальним мотивом розписів є вазон — образ світового дерева. Часто зображуються птахи в його кроні чи біля основи стовбура.
На початку XX ст. із розвитком настінних розписів і появою талановитих малювальниць, які розписували хати на замовлення, і через попит на настінні узори з’явилися розписи на окремих аркушах паперу — так звані мальовки.
У 60-х роках ХХ ст. у Самчиках спілчанин місцевої мистецької студії «Просвіт» Олександр Пажимський за знайденими аналогами розписів на вжиткових предметах побуту розпочав відроджувати народний декоративний розпис, перенісши його на картини. Відтак мистецька студія розпочала розвивати традиції місцевого декоративного розпису, збагатила його орнаментально, сюжетно та колористично.
Твори самчиківського розпису перебувають у музеях і картинних галереях України: Києва, Львова, Сум, Канева, Запоріжжя, Хмельницького, Нетішена, Острога, а також у багатьох приватних зібраннях України та за кордоном (Нідерланди, США, Росія, Польща).

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».