Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Травень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 06 Червень 2014 03:00

У «Софії Київській» нова виставка

Rate this item
(0 votes)

У приміщенні Трапезної церкви (XVIII ст.) на території Національного заповідника «Софія Київська» відкрито постійно діючу виставку «Храм. Град. Держава. Перші муровані християнські храми Києва», повідомляє
i-pro.kiev.ua. Експозиція презентує культуру тієї історичної доби, яка збіглася з початком християнської ери на теренах Русі-України.
Упродовж Х–ХІІ ст. у давньому Києві формувався і зміцнювався інститут столиці, який супроводжувався інтенсивним будівництвом: формувалася планувальна структура міста, зводилися муровані храми і князівські палаци. Утвердження особливого статусу стольного града Києва як найсвятішого міста середньовічної Русі-України пов’язано з візантійською соціальною моделлю, де були поєднані церковний і державний церемоніал. Давньоруський християнський храм був центром духовного життя, осередком розвитку освіти і мистецтв. Перші муровані християнські храми Києва будували і оздоблювали мозаїками та фресками за зразком візантійських.


В експозиції представлено архітектурні деталі й будівельні матеріали з археологічних розкопок найдавніших християнських храмів і мурованих палаців Києва, церковне начиння, а також предмети побуту киян Х–ХІІ ст., що втілили майстерність давніх зодчих і ремісників. Історико-культурний контекст експозиції розкривається за допомогою цілісного комплексу матеріалів, що походять із зібрань Національного заповідника «Софія Київська», Національного музею історії України, Національного заповідника «Херсонес Таврійський», Інституту археології НАН України, Музею історії міста Києва.


ПЕРШИЙ МУЗЕЙ НА ТРОЄЩИНІ
Музей української пропаганди відкрили у Києві, повідомляє
i-pro.kiev.ua. Виставка «Від злочинів тоталітаризму до демократії» знайомить зі страшною епохою радянських репресій, героїзмом Майдану, боротьбою за незалежну Україну.
«На виставці представлено плакати радянських часів, які вказують на збереження сімейних цінностей, доведених до формалізму. І поруч разом хроніки радянських репресій, коли пропагувалися честь та ідеали, а насправді більшовики фактично створювали концтабори та катували людей», — зазначив один із засновників музею, доктор історичних наук Павло Гай-Нижник. На виставці можна побачити як плакати радянських часів, так і репродукції подій Майдану.
Вхід на виставку вільний. Організатори наголошують, що це — перший музей, відкритий на Троєщині (Драйзера, 8).

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».