Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Травень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 17 Сiчень 2014 02:00

Навесні запустять Шевченківсьвкий портал

Rate this item
(0 votes)

В Інституті літератури імені Т. Шевченка НАН України представили унікальний за своєю функцією та контентом інтернет-портал, присвячений Тарасу Шевченку «Погляд крізь час», повідомляє i-pro.kiev.ua. Невдовзі будь-який користувач мережі на одному сайті зможе знайти все (чи, принаймні, майже все) про Великого Кобзаря в сучасній мультимедійній формі. 

Тут будуть оцифровані рукописи, фоторепродукції образотворчих робіт Шевченка, усі видання поета українською та іноземними мовами, академічне видання «Шевченківська енциклопедія» (у 6 томах). Крім цього, кілька тисяч робіт, присвячених Шевченку, від видатних митців різних часів, різноманітна аудіо- та відеоінформація (записи найкращих документальних фільмів, радіопрограм, пісні на слова поета тощо). А також передбачено унікальні сервіси — віртуальні 3D-тури музеями Тараса Шевченка в Україні та за кордоном.

Увесь цей спектр інформації в Україні та за її межами збирали та опрацьовували для порталу близько тисячі вчених. Майже 100 іноземних інституцій — громадських організацій, університетів і посольств відгукнулися та надали інформацію про життя і творчість поета в їхніх країнах. На порталі також зібрано всі названі іменем Шевченка площі, вулиці, школи, університети, міста й села в різних країнах; фотографії пам’ятників Кобзарю з усього світу.
Запуск порталу для всіх користувачів планується на весну 2014-го, напередодні 200-літнього ювілею Кобзаря. Стартова сторінка буде україномовною. Утім, розробники обіцяють вести сайт відразу 12 мовами, зокрема англійською, французькою, італійською, німецькою, російською, польською, іспанською.

ЛЬВІВ — СЕРЕД НАЙКРАЩИХ ТУРИСТИЧНИХ МІСТ СВІТУ
Британське видання The Rough Guide віддало Львову п’яте місце у топ-10 міст світу, які варто відвідати 2014 року, повідомляє Укрінформ. Українське місто опинилося поряд із відомими туристам Ліверпулем, Марселем, Ріо-де-Жанейро й Портлендом.
«Оточений полями і лісами на крайньому заході України, Львів є невеликим містом зі світовим впливом. Під час Євро-2012 футбольні вболівальники вперше потрапили до центру міста, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО, з його хитлявими трамваями і поєднанням східної та західної архітектури», — пише британський журналіст.
«Місцева влада має намір розвивати туризм у Карпатах, які знаходяться менш ніж за сотню кілометрів від Львова. Тут хочуть приймати зимові Олімпійські ігри 2022 року. Наша порада — їхати туди швидше, бо потім доведеться стояти у довгих чергах на підйомник», — наголосили автори туристичного рейтингу найкращих міст.
Портал The Rough Guide — один із провідних туристичних гідів світу, перше видання якого вийшло 1982 року.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».