Людина i право
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Травень 23, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

Четвер, 08 Лютий 2018 19:15

Рівень довіри до інституції уповноважено з прав людини збільшився вдвічі

Rate this item
(0 votes)

Це за­зна­чи­ла ке­рів­ник про­ек­тів Цен­тру ін­фор­ма­ції про пра­ва лю­ди­ни Люд­ми­ла Ян­кі­на під час прес-кон­фе­рен­ції «Ви­кли­ки та пріо­ри­те­ти в ді­яль­но­сті Офі­су Ом­будс­ма­на, 2018–2020», яка від­бу­лась в ін­фор­ма­цій­но­му агент­стві «Глав­ком».

Вона презентувала присутнім результати другої хвилі загальнонаціонального соціологічного дослідження «Права людини в Україні», яке було проведено Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і ГО «Центр інформації про права людини».

«Вказане дослідження яскраво демонструє, як українці розуміють і сприймають свої права по всій території Україні. У ТОП-10 найефективніших способів захисту своїх прав входить інституція Уповноваженого з прав людини.
Порівняно з минулим роком довіра до національної інституції з прав людини збільшилась удвічі, обігнавши суд, поліцію і прокуратуру», — зазначила Людмила Янкіна.
Вона також повідомила, що порівняно з 2016 роком зменшилася кількість людей, які згодні свою свободу проміняти на достаток. Донбас і центральні регіони країни залишаються найбільш свободолюбивими регіонами.
Українці зі східних областей і Донбасу найменш схильні до застосування тортур і катувань до ворога, 55,2% опитаних виступають проти самосуду і вважають дієвим звертатися до законних способів вирішення проблем.
Коментуючи виклики, які постають на сьогоднішній день перед національною інституцією з прав людини, координатор проектів Центру громадянських свобод Олександра Романцова висловила переконання правозахисної спільноти, що політичний торг не може стати основою обрання Уповноваженого.
«Ми вже звикли до ефективної співпраці з Офісом Омбудсмана, тому нам зовсім не хочеться відкатуватися до рівня попередніх років, коли ми мали проблеми з такою комунікацією. Саме тому «Правозахисний порядок денний», об’єднання правозахисних організацій України, готує відкрите звернення, у якому буде зазначено, що триваюча процедура з обрання Уповноваженого є нелегітимною, її необхідно закінчити.
Тобто для початку необхідно затвердити чіткі прозорі правила, яким чином, не включаючи політичного торгу, має бути обраний Уповноважений з прав людини — прозоро з проведенням консультацій з правозахисниками і громадськістю, які потім будуть працювати з обраним кандидатом», — переконана Олександра Романцова.
За її словами, 6 червня 2017 року була єдина легітимна дата обрання Уповноваженого, однак голосування не відбулося. Далі було внесено зміни до законодавства щодо процедури обрання Уповноваженого з порушенням регламенту, тож нині як процедура, так і дата обрання Уповноваженого легітимними вважатися не можуть.
Під час прес-конференції Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська представила ключові положення оновленого стратегічного плану діяльності Офісу Омбудсмана, розроблені за сприяння Програми розвитку ООН в Україні.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».