Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Липень 19, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 19 Грудень 2014 10:26

Перше засідання Ради асоціації «Україна – Євросоюз»

Rate this item
(0 votes)

У Брюс­се­лі 15 груд­ня 2014 ро­ку з ві­зи­том по­бу­вав Прем’­єр-мі­ністр Ук­раї­ни Ар­се­ній Яце­нюк, який узяв участь у пер­шо­му за­сі­дан­ні Ра­ди асо­ці­ації «Ук­раї­на — Єв­ро­пей­ський Со­юз». Ство­рен­ня цієї ін­сти­ту­ції пе­ред­ба­че­но по­ло­жен­ня­ми Уго­ди про асо­ці­ацію, від­по­від­но до по­ло­жень якої во­на є ге­не­раль­ним шта­бом, який ор­га­ні­зо­вує та спря­мо­вує про­цес ре­алі­за­ції по­ло­жень за­зна­че­ної уго­ди. Важ­ли­вість цьо­го інст­ру­мен­ту єв­ро­пей­ської ін­тег­ра­ції Ук­раї­ни по­ля­гає в йо­го функ­ціо­наль­но­сті, яка має за­без­пе­чу­ва­ти ефек­тив­ність взає­мо­дії на­шої дер­жа­ви та Єв­ро­со­юзу.

До речі, сам факт існування Ради асоціації, передбаченої Угодою про асоціацію, спростовує твердження опонентів європейського вибору про те, що згадана угода нічим не відрізняється від «асоціаційних угод», які підписували з Євросоюзом держави, котрі не в Європі.
Тобто ця інституція не просто є символом поглибленого співробітництва України з Євросоюзом, а й вирізняє саме Угоду про асоціацію з Україною від усіх попередніх угод про асоціацію, які Євросоюз підписував у 90-ті роки. Фактично Рада асоціації є механізмом, який забезпечує рівноправність учасників співробітництва та створює умови для поступового переходу до повного членства України в Євросоюзі.


Зважаючи на це, так важливо дати динамічний старт початку роботи Ради асоціації, виробити чіткий план дій на найближчу і більш віддалену перспективу. Вже у лютому 2015 року має відбутися черговий саміт «Україна — ЄС». На ньому мають бути погоджені пріоритети подальшого торговельно-економічного співробітництва між Україною та Євросоюзом.
У травні 2015 року в Ризі заплановано проведення саміту Східного партнерства. До того часу українська влада планує завершити процедуру виконання вимог, які стосуються запровадження безвізового режиму для громадян України з країнами Шенгенського безвізового простору.
До того ж часу планується завершення процедури ратифікації національними парламентами 28 країн — членів Євросоюзу Угоди про асоціацію з Україною. На час першого засідання Ради асоціації Хорватія стала десятою країною, яка завершила процедуру ратифікації зазначеної угоди. Остаточне завершення процедури ратифікації пов’язано з ефективною діяльністю груп підтримки України в кожній із держав — членів Євросоюзу.
У нинішньому складі Європейського парламенту створено групу під назвою «Друзі європейської України». Більш активна діяльність аналогічних депутатських груп у національних парламентах держав Євросоюзу, безумовно, сприятиме швидкому темпу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. На порядку денному наших відносин залишається збереження європейських економічних санкцій проти Росії.
Зокрема, громадянам і фірмам країн Євросоюзу найближчим часом буде заборонено інвестувати в найбільш привабливі галузі економіки анексованого Криму. Символічне значення мав і візит Арсенія Яценюка до брюссельської штаб-квартири НАТО. Україна та її трансатлантичні партнери готові максимально ефективно використовувати всі можливості для більш ефективного співробітництва.

Андрій МАРТИНОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».