Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Протистояння донецького «Олімпіка» та київського «Динамо» вважалося центральним поєдинком 9-го туру. Кияни після чотирьох матчів без перемог були зобов’язані брати три очки та повертати довіру вболівальників. І хоча зустрічалися сусіди по турнірній таблиці, за рівнем гри це не відчувалось.
Підопічні Сергія Реброва виглядали набагато якісніше своїх опонентів. Перед матчем склади обох команд виглядали майже оптимально. У «Динамо» через травму пропускав гру лише Сілва, а у донеччан через перебір жовтих карток поза грою залишився Поступаленко.
Вкотре з перших хвилин у киян з’явився молодий Циганков, який і став одним із героїв матчу. Першу половину команди розпочали досить активно і вже на 8й хвилині підопічні Реброва відкрили рахунок.
Другий тур групового турніру Ліги чемпіонів у квартеті В остаточно визначив фаворита і тріо команд, які розіграють між собою ще дві путівки — до плей-оф самої чемпіонської ліги та другого за значенням Єврокубка, Ліги Європи. У цій трійці приблизно рівних суперників — і київське «Динамо», яке змогло звести до нічиєї виїзний поєдинок проти турецького «Бешикташа».
Зміцнив лідерство італійський клуб «Наполі»: після вольової перемоги в Києві (2:1) на домашньому стадіоні неаполітанці розгромили португальську «Бенфіку». І хай не дезорієнтує рахунок 4:2, бо свої два м’ячі гості забили на 71-й і 86-й хвилинах (відзначилися Гонсало Гуедес і Едуардо Сальвіо).
Осінь, звичайно, — грибна пора, і в цей час отруєння грибами трапляється найчастіше. Як уникнути отруєння грибами? І що робити, якщо це вже сталося? Про це та про багато чого іншого ми розпитали фахівця-гігієніста кандидата медичних наук Світлану ЗУБ.
— Здебільшого отруєння виникають через незнання або недостатній досвід у збиранні грибів. Отруйні гриби можна не тільки зібрати помилково у лісі, але й придбати на стихійному ринку, де продається продукція, що не пройшла необхідної перевірки.
Другою за поширеністю причиною може стати недбалість у приготуванні грибних страв. Гриби готуються досить довго, тому деякі господині самовільно скорочують час приготування, подаючи до столу продукт, що не пройшов достатньої термообробки.
Наш гість — Юрій Блінніков, композитор, піаніст, лауреат Міжнародного конкурсу артистів естради, член журі Міжнародного конкурсу «Слов’янський базар».
Першим його вчителем була рідна бабуся — Павла Іванівна Орліна, яка походила з відомого дворянського роду Орліних.
З шестирічного віку Юрій Блінніков навчався у відомого музиканта Миколи Сильванського.
Після 8-го класу був запрошений до школи для особливо обдарованих дітей при Київській консерваторії, де навчався у класі фортепіано у професора Віталія Сєчкіна, переможця Міжнародного конкурсу піаністів у Берліні у 1951 р.
Закінчив аспірантуру при Інституті імені Гнєсіних (Москва) під керівництвом Ігоря Бриля, народного артиста Росії, джазового піаніста та композитора.
Автор понад 300 пісень. Працює з відомими поетами і виконавцями.
У Полтаві зі своїми глядачами попрощались організатори щорічного Всеукраїнського фестивалю екологічного документального кіно «Полтава-ДОК». Прощання проходило на сцені престижного в обласному центрі Палацу дозвілля «Листопад», де 25 вересня відбулася церемонія нагородження переможців чергового — сьомого за ліком і останнього кінофестивалю документального кіно.
Судячи з кількості учасників та документальних кінострічок, які вони представили на суд журі, для митців нічого не віщувало поганих новин. Але сталося так, що фестиваль — наче та зірочка, яка лише недавно потрапила до солідних зоряних атласів астрономів і тільки-но почала набувати популярності, раптом згасла...
Кінофестиваль документального кіно «Полтава-ДОК» уперше заявив про себе 2010 року, коли його «хресний» батько, відомий полтавський кінодокументаліст-аматор Олександр Калашник об’єднав під своїм началом групу любителів документального кіно в обласному центрі.
Ентузіасти обрали пріоритетом для свого дітища тоді ще не дуже розкручений напрямок — документальні фільми про екологічні проблеми. Як свого регіону, так і України. Уже у перші роки заснування «Полтава-ДОК» короткометражні фільми його студійців були відзначені на кінофестивалях документального кіно у Швеції, Фінляндії та Естонії.
Творче життя Київського національного академічного театру оперети протягом вересня було багатим на різноманітні події. Цього місяця відбулися презентація книжки Яни Іваницької «Богдан Струтинський: режисер без вихідних», Міжнародний конкурс-лабораторія постановок молодими режисерами в жанрі оперети (мюзиклу) та опери-буф і прес-конференція в Посольстві Угорщини в Україні. Але найголовнішою подією місяця стало відкриття 82-го театрального сезону.
Напередодні святкового гала-концерту відбулася творча зустріч, під час якої художній керівник театру, народний артист України Богдан Струтинський відповів на запитання журналістів, мистецтвознавців, театральних критиків, розповів, яких цікавих подій варто очікувати в новому театральному сезоні.
«За період міжсезоння ми встигли зробити дуже багато. Змінили опалення, вентиляцію, кондиціонери. У відреставрованому фойє відбуватимуться виставки українських художників.
Сьогоднішній гала-концерт представляє оперету, мюзикл, оперу-буф, естраду та інші жанри. Серед найближчих планів театру — «Вечір мюзиклу», прем’єри оперети «Маріца» Імре Кальмана, опери «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні, дитячого мюзиклу. Головне для нас — любов глядача», — наголосив пан Богдан.
29 вересня в Україні вшанували пам’ять жертв трагедії в Бабиному Яру. Відома радянська дисидентка, перекладач, письменниця, історик, доктор з питань релігії Галя Аккерман в інтерв’ю Укрінформу розповіла, що знають і думають про ці трагічні події у Франції зокрема і в Європі загалом.
— Пані Галю, чи знають французи про трагедію у Бабиному Яру?
— Тема Бабиного Яру — це частина загальної трагедії єврейства, яку сьогодні у Франції називають «Шоа пар баль» (фр. Shoah par balles — систематичне масове винищення євреїв за допомогою розстрілів, які проходили на окупованій нацистами частині Радянського Союзу).
Ці масові нищення замовчувалися на Заході загалом і у Франції зокрема упродовж усього радянського періоду після війни саме тому, що влада не хотіла торкатися теми масових убивств євреїв через антисемітську політику Йосипа Сталіна.
Ім’я радника Президента Юрія Бірюкова у більшості співвітчизників асоціюється з волонтерським рухом і новими підходами до забезпечення української армії. А ще відомий волонтер є головою Миколаївської обласної організації БПП «Солідарність». Сьогодні він розповів Укрінформу, як хотів би змінити українську армію і чому його не цікавить державна служба.
— Нещодавно Миколаївщина «прославилася» гучним корупційним скандалом за участю першого заступника голови ОДА, Героя України Миколи Романчука. Тоді йшлося про групу осіб, причетних до цієї справи. Як Ви думаєте — чи всі винні будуть покарані і чи це хоча б частково очистить місцеву владу?
— Якщо Романчука визнають винним і засудять, то Миколаївська область буде очищена рівно на одного корупціонера. Скільки їх є наразі, я не знаю. Підозрюю, що багато.
— Чи вплине це радикально на боротьбу з корупцією в області?
— Ні, не вплине.
Cтарший лейтенант, командир роти, сапер 93-ї окремої механізованої бригади Артур Кирєєв разом із групою саперів при виконанні бойового завдання на передовій був тяжко поранений у хребет та верхню і нижню кінцівки. Нині він перебуває на реабілітації. Відважного вояка нагородили відзнакою Міністерства оборони України — нагрудним знаком «За військову доблесть».
Офіцер з великої літери
«Хлопці, які перебувають на лікуванні сьогодні у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону, на цей час фактично є львів’янами. Тому в міру наших можливостей ми завжди допомагаємо і будемо допомагати. Дуже великий обсяг робіт треба зробити для відділення реабілітації, тому що є висококваліфіковані фахівці, спеціалісти, але бракує устаткування, обладнання. Артур заслужив нагороду — нагрудний знак «За військову доблесть».
На його прикладі бачимо, наскільки це людина з великої букви, з великим серцем. І дівчина, яка поряд із ним, і товариші, які поруч із ним, — це велика єдина сім’я. Я думаю, що це обов’язок усіх нас — держави, влади, громадських організацій — зробити все можливе і неможливе.
Погода вкотре допомогла українцям зібрати хороший врожай. Непогано вродила картопля та інші овочі, ціни на них цілком прийнятні. Бульбу у селян можна придбати навіть по 1 грн 80 коп, цим активно користуються перекупники, хоча собівартість картоплі сягає 10 грн.
Порадували й ранні зернові й зернобобові, їх зібрали 38 млн т. Лідером за урожайністю стала Вінницька область, де середній показник сягав 54,9 ц із гектара. Всього вінничани намолотили 3 млн т зерна. Найбільший вал зерна зібрали на Одещині — 3,8 млн т. Середня врожайність по Україні, підрахували у Мінагрополітики, — 39,8 ц з гектара проти торішнього 31 ц.
Якщо трохи підвищити середню врожайність, запевняють міністерські фахівці, можна зібрати на 23–25% більше зернових. Цьогоріч у міністерстві сподіваються на рекордний урожай — 62,3 млн т, на 2 млн т більше торішнього.
Пропозиція зерна з урахуванням залишків сягатиме 70 млн т, внутрішнє споживання прогнозується на рівні 23,5 млн т, експортний потенціал — 39,8 млн т, це трохи більше торішнього. Можна буде продати за кордон 15,6 млн т пшениці, з них 8,6 млн т — продовольчої. Взагалі у структурі нинішнього врожаю 55% продовольчої пшениці.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».