Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Національний олімпійський комітет назвав біатлоністку Анастасію Меркушину найкращою спортсменкою місяця в Україні за підсумками грудня. Її особисті наставники та батьки Ірина та Олег Меркушини стали найкращими тренерами місяця, інформує офіційний сайт НОК.
«Високого визнання 21річна біатлоністка досягла завдяки чудовому виступу на етапі Кубка світу у словенській Поклюці. В естафетній гонці разом із колегами по збірній Іриною Варвинець, Юлією Джимою та Оленою Підгрушною Анастасія, що бігла на останньому етапі, посіла третє місце на п’єдесталі пошани», — зазначили в Національному олімпійському комітеті.
2016 рік добігає свого завершення. Сьогодні ми пригадаємо найяскравіші виступи українських спортсменів та команд на міжнародній арені, а також не оминемо увагою невдах.
Відразу кілька українських команд показали високі результати у своїх видах спорту. Звертає на себе увагу виступ жіночої збірної України з фехтування на шаблях на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро, де медалі для України були рідкістю. Українські шаблістки були одними з фавориток турніру. Від них вдома чекали «золота», а вийшло «срібло». Але провалом це назвати язик не повернеться.
Донецький «Шахтар» весь рік відмінно виступив у єврокубках. У сезоні-2015/16 донеччани дійшли до півфіналу Ліги Європи, де поступилися лише переможцю турніру. А в нинішньому сезоні виграли всі шість матчів на груповому етапі.
Донецький «Шахтар» став головним ньюзмейкером футбольного міжсезоння. Гірники продовжують оновлювати склад, прощаючись із заслуженими ветеранами, а також обирають собі нову арену замість не надто привітного для них у матчах внутрішніх змагань Львова.
Нинішній наставник донеччан Паулу Фонсека ще під час першої частини сезону значно омолодив склад, і новачки або колишні резервісти показали, що вже можуть замінити колись основних футболістів.
Першим із «Шахтаря» пішов 33-річний бразилець із хорватським паспортом Едуардо — нападник із дуже непростою долею, який за своїм потенціалом цілком міг би досягти рівня зірок топ-рівня. На «до» і «після» його кар’єру розділила жахлива травма — відкритий перелом ноги, отриманий у поєдинку за лондонський «Арсенал» у лютому 2008 року.
Колись, років двадцять тому, я їхав у поїзді й сусід по купе запропонував випити по сто грамів за успішну подорож без пригод. З чотирьох чоловіків один категорично відмовився пити. А після наполегливих розпитувань про причини такої життєвої позиції відмовник коротко пояснив: у мене алергія на спирт.
Ми не повірили, що таке можливо, але відчепилися — проти алергії не попреш. Про це знали всі. Але ось не так давно в одній науково-популярній публікації на тему: «Як поводитися за святковим столом» знову зустрівся термін «алергія на спирт».
Я вирішив довідатися про цю дивину детальніше. Для цього й звернувся до фахівця-алерголога, кандидата медичних наук Наталії УДОВЕНКО.
Наш гість — Володимир Бистряков, композитор, піаніст, шоумен. Заслужений артист України. Лауреат Міжнародного конкурсу піаністів імені Б. Сметани. Автор музики до понад 150 художніх фільмів та мультиків. А також — пісень, інструментальних п’єс, музики до драматичних вистав. Член ТВ-клубу «Золотий гусак». У 2014 році разом із дружиною Ольгою заснував школу-студію «Театр пісні Ольги і Володимира Бистрякових», де діти, крім вокалу, вивчають акторську майстерність і танець.
А ще іскрометний Володимир Юрійович проявив себе як літератор, з-під його пера вийшли дві гумористичні книжки. Поки що.
Стрімко йде по життю співачка і музикант Марія Бурмака. У 17 років вона — срібний призер музичного фестивалю «Червона рута» (1989 рік), далі — заслужена артистка України, кандидат філологічних і телевізійних наук, удостоєна ордена княгині Ольги III ступеня, записала понад 10 альбомів.
Народилася Марія Бурмака у Харкові, часто буває в нашому місті. Приїжджає до батьків, виступає з концертами, зустрічається з громадськістю, спілкується з журналістами (за кілька років спілкування із землячкою і склалося так зване збірне інтерв’ю).
7 СІЧНЯ — 90 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ РОСТИСЛАВА БРАТУНЯ (1927–1995), УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТА
Широко знаний український поет Ростислав Братунь народився 7 січня 1927 року в Любомлі Волинської області в родині українського громадського діяча, депутата польського Сейму Андрія Братуня та Оксани Ужвій (рідної сестри славетної української актриси Наталії Ужвій).
Дитинство... Школа... Горохівська гімназія... Уже з юнацьких років Ростислав був залюблений у поезію... Львівський державний університет ім. І. Франка (вже тоді обрав ремесло поета, закінчив навчання у 1950 році)...
Ось що пишуть у наукових енциклопедіях і довідниках про цього вченого: «Уся творча біографія Ю. О. Митропольського пов’язана в основному із розвитком теорії нелінійних коливань та диференціальних рівнянь. Результати цих досліджень узагальнені у 300 наукових публікаціях у вітчизняних і зарубіжних журналах, а також в 30 індивідуальних і колективних монографіях».
Узагалі-то для нефахівця зрозуміти, чим саме займався все життя академік Митропольський, важкувато, адже мало хто уявляє, що криється за поняттями «нелінійних коливань» та «диференціальних рівнянь». Знаючі люди стверджують, що в окремих розділах точних наук до тонкощів розбираються часом кілька десятків землян, тож ми просто повіримо колегам і соратникам Юрія Олексійовича на слово: «Митропольський — це голова!»
Минулого тижня (20 грудня) в Києві на території флагмана вітчизняного літакобудування — державного підприємства «Антонов» — відбулись урочистості з нагоди події, яка традиційно відзначається при створенні будь-якого нового типу авіаційної техніки, — завершення спорудження дослідного зразка та його викочування зі складального цеху.
Цього разу об’єктом свята став новий багатоцільовий транспортний літак «Ан-132», який мав переміститися на заводський аеродром — для наступного здійснення там спочатку наземних, а згодом і льотних випробувань.
Уже два роки в Україні впроваджується новий інструмент фінансування малих та середніх сільгоспвиробників за сприяння проекту «Аграрні розписки в Україні», який реалізовує Міжнародна фінансова корпорація (IFC, Група Світового банку) у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.
Йдеться про аграрні розписки. Ними вже можуть користуватися фермери восьми областей. Передбачається, що в майбутньому вони будуть поширені й на інші регіони.
Попит на аграрні розписки зростає. Та разом із тим у їх користувачів залишалися питання, в тому числі ті, що пов’язані з оподаткуванням. Державна фіскальна служба України (ДФС) підготувала роз’яснення з цього приводу. Вона офіційно оприлюднила лист «Про особливості оподаткування ПДВ операцій, пов’язаних з обігом аграрних розписок».
Про важливість та своєчасність цього документа ми поговорили з керівником проекту IFC Олексієм ОМЕЛЯНЕНКОМ.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».