Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Червень 25, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 12 Грудень 2014 11:06

Перша пропутінська партія на заході

Rate this item
(1 Vote)

Край­ній пра­вий фран­цузь­кий На­ціо­наль­ний фронт (НФ) фі­нан­су­єть­ся Мос­квою і хо­че ім­пор­ту­ва­ти ро­сій­ську мо­дель су­ве­рен­ної де­мо­кра­тії. Фор­ма­ція Ма­рін Ле Пен — це пер­ша про­пу­тін­ська пар­тія на За­хо­ді, — май­же од­но­стай­но за­зна­ча­ють західні ЗМІ.

«НФ прямує до більшовизму у стилі Путіна. Спочатку взяв російські гроші, а тепер і російську політичну модель», — пише французький журнал Causeur («Cпіврозмовник»), який присвятив партії клану Ле Пен ціле дослідження.
НФ отримав від Першого чесько-російського банку (First Czech Russian Bank) фінансову допомогу обсягом дев’ять мільйонів євро. Цей банк заснований у 1996 році в Празі, а пізніше він перебрався до Москви. За словами Ле Пен, позика була необхідною, бо за чотири місяці до виборів партія залишилася без сантима, а на кампанію потрібно 30 мільйонів євро. Тим часом французькі банки позичати гроші Національному фронту не хочуть.


Також «засновник і почесний голова партії Жан-Марі Ле Пен отримав — незалежно від фондів для НФ — 2,5 млн доларів від холдингу, власником якого є колишній агент КДБ»,— пише «Нью-Йорк Таймс».
Фінансовий директор НФ Валлеран де Сен-Жюст сказав, що партія потребує значних фінансових ресурсів на виборчі кампанії і, напевно, знову звернеться до Першого чесько-російського банку в Москві за наступним фінансуванням, бо ще потребує, принаймні, 50 млн доларів. «Нью-Йорк Таймс» цитує Сен-Жюста: за його словами, «кредити брались у Росії під 6%, що не становить особливої вигоди».
Скарбник НФ визнає, що Путін зможе втручатись у справи російських позик для НФ, але не зовсім упевнений у цьому, продовжує американська газета.
НФ чітко заявляє про свою підтримку Росії і не тільки критикує західні санкції, накладені на Москву. Голова партії запропонувала, щоб Франція розірвала зв’язки з НАТО на користь нового союзу за участю Росії.
Марін Ле Пен запекло критикує так звану вісь «Вашингтон–Брюссель» і «беззастережно підтримує стратегічні цілі Росії стосовно України і Сирії», — пише Causeur. Під час виступу на з’їзді партії в Ліоні Ле Пен «в’їдливо нападала на експлуатацію сланцевих родовищ у США, через яку спостерігається значне зниження світових цін на нафту, що дестабілізує російську економіку», — продовжує цей правий журнал.
«Нью-Йорк Таймс» повторює тезу, сформульовану навесні журналом «Економіст»: «Гроші — черговий доказ прискореного зближення крайніх правих європейських партій з Росією». Ще батько Марін — Жан-Марі Ле Пен установив близькі зв’язки з російським політичним істеблішментом. Британський журнал тоді написав, що нікому успіх європейських крайніх правих і популістських партій не є так на руку, як Путіну. Добрі результати крайніх правих і популістських партій на виборах до Європейського парламенту найбільше втішили Володимира Путіна. «Колись союзником Москви була лівиця, тепер ситуація змінилася», — написав «Економіст».
«Останніми роками родина Ле Пен належить до особливо очікуваних гостей у посольстві Росії. А тепер — на думку окремих аналітиків — Марін особливо потрібна Кремлю, бо її рейтинг росте», — пише «Нью-Йорк Таймс».
Causeur нагадує, що на з’їзді НФ у Ліоні з’явився російський депутат, представник прокремлівської партії «Единая Россия» Андрій Ісаєв. У з’їзді брав участь також заступник голови Комісії із закордонних справ Ради Федерації, член «Единой России» Андрій Клімов. Виступ і привітання Ісаєва «дорогі товариші» з’їзд НФ зустрів із великим ентузіазмом.
Після з’їзду французькі медіа зазначили, що Марін Ле Пен перетворила свою партію на нову версію французької Комуністичної партії, якою керував радикально прорадянський перший секретар Жорж Марше. А журнал Causeur зауважив, що НФ нині поводиться, як «французька Комуністична партія у свої золоті роки, коли з ентузіазмом вітала посланців «великого радянського брата».
Марін Ле Пен уже неодноразово заявляла про «велике захоплення і визнання Володимира Путіна, який ставить інтереси Росії і російського народу на перше місце». Лідер французьких соціалістів Жан-Крістоф Камбадель прокоментував міцніючий союз між НФ і Кремлем так: «Чому Путін ставить на Ле Пен? Бо вона вимагає виходу з Євросоюзу, чим знищить його і дуже ослабить Францію. Вона просто пішак на шахівниці Путіна».
Останніми місяцями Національний фронт потрапив на перше місце в опитуваннях і рейтингах: за нього збирається голосувати четверта частина виборців. Повідомлення про проросійську лінію Марін Ле Пен не змінили цих тенденцій. Лідер НФ також вважається одним із фаворитів президентських виборів 2017 року.
Петро ПЕТРІВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».