Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Липень 22, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 12 Грудень 2014 12:40

Музика, що лікує душі і серця

Rate this item
(0 votes)

Дех­то сприй­має кла­сич­ну му­зи­ку як щось над­то за­ста­рі­ле, на­віть ар­ха­їч­не і пе­ре­дрі­кає, що вже не­за­ба­ром цей жанр мис­тец­тва ві­ді­йде у за­бут­тя. Та­ким лю­дям хо­ті­ло­ся б прос­то по­спів­чу­ва­ти. Про­те, мож­ли­во, ще не все втра­че­но, ще мож­на роз­бу­ди­ти від­чут­тя пре­крас­но­го хо­ча б у час­ти­ни скеп­ти­ків.

Якщо ж хтось з-поміж таких людей свідомо чи несвідомо потрапив на концерт «Від Баха до Офенбаха» у Київському національному академічному театрі оперети, то, напевно, вийшов після нього вже зовсім іншою людиною.
«Завдання кожного творчого колективу — постійно перебувати в русі, шукати нові форми, експериментувати, доносячи свої ідеї глядачеві. Концерт популярної симфонічної музики від Національної оперети — це одна з барв у багатокольоровій палітрі діяльності сучасного музичного театру... Нам хочеться, щоб люди, сидячи в залі, торкнулися вічного — музики, що лікує душі, адже в основі високого класичного мистецтва закладені принципи духовності та моральності, потяг до інтелектуального розвитку, мислення, прагнення створювати щось важливе і прекрасне», — розповів художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України Богдан Струтинський.

Концерт іще раз засвідчив, що в Національній опереті є місце всім основним музичним напрямам і жанрам. А головною дійовою особою того вечора став оркестр театру, який покинув оркестрову яму і розташувався на сцені. Досить складні симфонічні твори всесвітньо відомих авторів у їхньому виконанні звучали вишукано та майстерно. Перед кожним із 24 музичних номерів заслужена артистка України Валентина Донченко-Бутковська розповідала їхню передісторію, при цьому вкраплюючи в кожну розповідь невелику цікаву родзинку.
Диригенти Національної оперети — народний артист України Святослав Литвиненко, заслужена артистка України Оксана Мадараш, а також Сергій Голубничий, Юрій Літун, Назар Якобенчук, Ігор Ярошенко впродовж усього вечора дарували свої вміння і майстерність вдячному глядачеві. По-новому розкрилися таланти артистів-вокалістів театру: заслужених артистів України Ірини Беспалової-Примак, Сергія Авдєєва, Ігоря Левенця, лауреатів всеукраїнських і міжнародних конкурсів Олени Арбузової, Галини Грегорчак, Ганни Коваль, Любові Сагат, Ольги Шаркезі, Андрія Григоренка, Володимира Одринського, Олексія Чувпила.
Нині є чимало тих, хто прагне до Європи, проте не всі знають, що останнім часом там на другий план відходить попса, а все більшої популярності набуває високе класичне мистецтво, яке викликає лише світлі почуття, пробуджує чуттєвість та чуйність, духовно збагачує та наповнює глибокими, піднесеними емоціями. То, може, в цьому питанні нам потрібно більше наслідувати інші європейські народи?
Едуард ОВЧАРЕНКО

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».