Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Травень 28, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 05 Вересень 2014 03:00

Відкрито меморіальну дошку Богдану Ступці

Rate this item
(0 votes)

У столиці, у фойє Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, відкрили меморіальну дошку Богдана Ступки з відтиском його руки, повідомляє i-pro.kiev.ua. Урочисту церемонію провели за участю колективу, колег-акторів з інших театрів, театральних критиків, родини актора.
«Зустріч Богдана Сильвестровича з колективом перед початком нового сезону завжди була дуже зворушливою, — сказав на відкритті пам’ятної дошки міністр культури України Євген Нищук. — І ця рука, яку ми сьогодні бачимо, — символічна. Це — Золота рука Майстра. Нехай до неї підходять глядачі, студенти театральних вишів. І нехай вона буде тією настановою Богдана Сильвестровича, який з Небес благословляє на новий сезон, нові постановки, збереження самого театру та його духу».
Торкатися до відбитку рекомендовано, запевняють у театрі. За словами генерального директора театру Михайла Захаревича, від гарної людини отримати благословення, навіть таке символічне, — це надзвичайно чудово.

 

Автор відбитку — скульптор Ігор Романовський.
Нині у Національному театрі імені Івана Франка розпочався ювілейний 95-й сезон.

 

ВІЙНА ТА МИР ГЕТЬМАНА СКОРОПАДСЬКОГО
У Національному військово-історичному музеї України відбулося урочисте відкриття виставки «Війна та мир Гетьмана Скоропадського» до 100-річчя початку Першої світової війни, повідомляє prostir.museum. Організатори виставки — Міністерство оборони України, Національний військово-історичний музей України, ВГО ПО «Союз «Народна пам’ять», «Музей родини Шереметьєвих», МГО «Київський клуб «Червона зірка».
Генерал Павло Скоропадський 1918 року став гетьманом Української держави та був єдиним воєначальником, одночасно нагородженим вищими бойовими нагородами ворогуючих сторін — російським орденом Святого Георгія та німецьким — Червоного Орла. Обидві нагороди нині зберігаються у фондах Національного військово-історичного музею України та представлені на виставці. Крім того, відвідувачі можуть ознайомитися з документами, оригінальними зразками зброї, предметами фалеристики, вексилології, уніформістики, особистими речами учасників війни, унікальними світлинами тощо.
У рамках заходів відзначення 100-річчя Першої світової війни відбудеться презентація спеціальної виставки «Мистецтво, народжене війною».


ГАЛАГАНІВСЬКА ЗАЛА —
У ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ
З нагоди 195-річчя від дня народження Григорія Галагана в Чернігівському обласному художньому музеї, який носить його ім’я, відбулось урочисте відкриття Галаганівської зали, де представлено унікальну фамільну колекцію цього знаного козацько-старшинського роду.
Окрім високої художньої якості творів XVIII–XIX ст. — портретів дев’яти поколінь Галаганів та їхніх родичів, оригінальних зображень українських гетьманів, славнозвісних козаків Мамаїв, ця експозиція слугуватиме прикладом високого служіння суспільству, любові до рідного краю, свого народу, своєрідним уроком для наступних поколінь.
Директор музею Ірина Ральченко також представила репринтне видання журналу «Київська старовина», видане за сприяння киянина Сергія Соколова. У ньому міститься текст щоденника Григорія Галагана.

 

У паперовій версії читайте:

• «ЗАЛІССЯ» ВІДКРИТО ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ

• ЕКСКУРСІЙНИЙ ТЕПЛОХІД ДО МЕЖИГІР’Я

• МІСТА МАЙЯ ВИЯВИЛИ ЧЕРЕЗ 3000 РОКІВ

• У ЛАВРІ БУДЕ ПАМ’ЯТНИЙ ЗНАК ТАРАСУ ШЕВЧЕНКУ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».